TURISTIKU PODPORUJÍ
61 483 turistů a cestovatelů
110 658 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 319 974,- odměny za články

Valašské muzeum - diskuse

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.
  • daniel roznov
    7.3.2014 20:19
  • 11.2.2014 17:45
    krásné stavby super
  • 9.9.2013 20:14
    Bohužel pro děti nezajímavé,ale nám se líbilo.
  • Novinky
    14.6.2010 9:34
    Spojit prohlídku skanzenu s atraktivním pozorováním noční oblohy mohou v sobotu 19. června návštěvníci Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Akce s názvem „Valašské pohledy do nebe“ se uskuteční v části Valašská dědina, kde se v ten den koná také Setkání bylinkářů a po setmění Svatojánský večer.

    „Valašské pohledy do nebe“ umožní návštěvníkům pozorovat zajímavé objekty na noční obloze. „K dispozici bude několik přenosných dalekohledů. Ty umožní detailní pohledy především na Měsíc, který bude právě v první čtvrti. Večerní oblohu dále zdobí vedle hvězd tři jasné planety: Venuše, Mars a Saturn. Pozorování bude doplněno odborným výkladem, zástupci Valašské astronomické společnosti a Hvězdárny Valašské Meziříčí rovněž zodpoví
    případné dotazy,“ uvedl Přemysl Halamíček z rožnovského skazenu. Stanoviště dalekohledů bude před Sušákem - budovou hlavních pokladen. Pozorování se koná od 21 hodin.

    Ve stejný čas začne ve Valašské dědině také doprovodný program Svatojánský večer. Amfiteátr na stráni bude patřit zvykosloví, ohňům a vystoupení nejen folklorních souborů. Účinkovat budou soubor Považan Považská Bystřice, Vsacan Vsetín, Radhošť z Rožnova p. R., Chlastáš Brno, divadelní a šermířská společnost Historika z Rožnova p. R. a FS Soláň.

    Během celého dne před večerní akcí, od 10 do 17 hodin, bude pak Valašská dědina žít programem Devatero kvítí aneb setkání bylinkářů, který připravilo město Rožnov pod Radhoštěm. „Jedná se o programovou novinku v nabídce rožnovských kulturních akcí, která poodhalí část z tajemného a již pomalu zapomenutého světa lidového léčitelství moravsko-slovenského pomezí. Návštěvníci se v průběhu celého dne budou moci v chalupách i exteriérech Valašské dědiny seznámit s různými způsoby tradičního využití bylinných prostředků minulými generacemi. Při procházce za kvítím léčivým i milodějným poznají – a někdy i ochutnají – různé prostředky tradiční medicíny z moravské i slovenské strany Karpat,“ doplnil Halamíček. Pořad se koná v rámci projektu Návrat ke karpatským tradicím.

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek Valašské muzeum