Loading...

Cesta za polární kruh či královská cesta Kungsleden? Dovolená, na kterou nikdy nezapomenete.

Tipy a novinky

Cesta za polární kruh, dřímající sopky nebo královská cesta Kungsleden? Dovolená, na kterou nikdy nezapomenete.

Vybrali jsem tři zájezdy plné jedinečných zážitků a dobrodružství. Cesty, na které budete vzpomínat celý život.

Nejkrásnější trek na Islandu

Unikátní zájezd pro milovníky přírody spojený s absolvováním jedné z nejatraktivnějších turistických tras na světě zvané Laugavegur. Jedná se o přechod islandských hor od pobřeží do pro tuto zemi typického vnitrozemí. Turisté budou obdivovat divoké rozeklané hory pokryté ledovci, projdou poblíž dřímajících sopek a budou sledovat projevy postvulkanické činnosti - horké prameny s možností koupele, vývěry par či bublající bahenní "hrnce". Poznají Island v surové přírodní podobě bez asfaltových cest, stánků s občerstvením a davů turistů. Před samotnou návštěvou vnitrozemí se seznámí rovněž s vodopády a gejzíry, které tuto zemi proslavily na celém světě.

Špicberky - toulky tundrou

Návštěva souostroví Špicberky umožní turistům nevšední seznámení se s krajinou ležící daleko za Severním polárním kruhem. Příroda zde každým dnem bojuje o přežití s drsným klimatem, které je vlídnější pouze během sotva dvou měsíců v roce, kdy ukazuje svoji přivrácenou stránku. Během polárního dne, kdy slunce nezapadá je možné se projít místy, kde lidská civilizace zanechala zbytky jen ve formě dávno zapomenutých těžebních sond na černé uhlí či opuštěné osady.

Jeden z mála fungujících dolů je v ruské osadě Barentsburg, kde na návštěvníky dýchne atmosféra u nás let dávno minulých, která silně kontrastuje s moderním norským správním střediskem Špicberk městem Longyearbyen.

Turistika v Laponsku

Dvoutýdenní turistický zájezd do národních parků za polárním kruhem. V průběhu tří treků navštívíte perly evropského severu. Z Prahy přes Oslo doletíme do severonorské Alty, kde shlédneme pravěké skalní kresby.

První tři dny strávíme v kopcovité krajině finského pohoří Pallastunturi s tisíci jezer a sobů. Poté se přesuneme do centra švédského severu, do Kiruny a odtud se vydáme na šestidenní trek po královské cestě Kungsleden. Zde se budeme pohybovat po dobře upravené cestě mezi dvoutisícovými vrcholy a ledovci.

Při příznivém počasí vystoupíme na nejvyšší horu Švédska a evropského severu – Kebnekaise (2106), z jejíhož vrcholu je fantastický výhled až stovky kilometrů. V závěru výpravy zavítáme opět do Norska. Nejprve na jednodenní túru v okolí známého přístavu Narviku a poté na poslední krátký trek v NP Rago. Kromě výstupu na Kebnekaise na trase nejsou žádná výrazná převýšení podobná přechodům Alp.

Zpět do Prahy odletíme z Bodo. Díky letecké dopravě a autobusu, který bude po celou dobu k dispozici na přesuny mezi horskými oblastmi maximálně využijeme čas. Budeme se pohybovat na území Laponska, kde Sámové (Laponci) dodnes udržují tradiční kulturu, řemesla i jazyk.

Výprava se uskuteční na konci srpna, kdy do Laponska pomalu přichází podzim, lesy se již barví do pestrých odstínů, ale stále bude polární den a příjemné teploty.

Zájezdy připravila cestovní kancelář Periscope Skandinávie (www.periscope.cz). Najdete nás také na facebooku facebook.com/periscope.cz.


Poslední aktualizace: 14.3.2012
Cesta za polární kruh či královská cesta Kungsleden? Dovolená, na kterou nikdy nezapomenete. na mapě
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
zavřít reklamu