Loading...

Cestovní pojištění: Ano nebo ne?

Tipy a novinky

Cestovatelé všech generací a ze všech koutů světa často stojí před otázkou, zda se jim vyplatí investovat do cestovního pojištění. Existuje mnoho argumentů, proč si říci ne: V lokalitě, do které cestujete, hrozí minimální riziko. Některé důvody jsou ryze praktické: Cestovní pojištění již máte jako součástí balíčku ke své platební kartě. A jiné více filozofické: Koupí cestovního pojištění počítáte s problémy už dopředu, a tím je přivoláváte. A podobně. K tomu přispívá i fakt, že v naprosté většině případů cestujete bez větších potíží. Vypadá to, že investovat do cestovního pojištění je jen vymyšlená strategie pojišťoven, jak z vašich radovánek vytěžit nějaký kapitál.

Existují ale zásadní argumenty, které je zapotřebí dopředu zvážit. Určitě se nechcete dostat do situace, kdy budete litovat toho, že jste si pojištění nesjednali. Nikdy totiž nevíte, co se může přihodit.

1. Zajistíte si náhradu věcí, o které přijdete

Všichni to známe - tu a tam se stává, že vám vaše zavazadla odletí úplně jiným letadlem a vy se k nim můžete dostat až za pár dní, za několik týdnů nebo vůbec. A pokud na vině nejsou letecké společnosti, pak zloději na ulicích nebo dokonce v hotelu. Naštěstí právě tento problém řeší cestovní pojištění. A v okamžiku, kdy přijdete o své zavazadlo plné věcí nevyčíslitelné hodnoty, se takové pojištění zdá jako poslední záchrana.

2. Pojistíte se pro případ zrušení cesty

Může se stát, že se vám do dlouho plánované cesty připlete nějaká vážná událost, která celou dovolenou ohrozí. Zlomená noha nebo ruka, se kterou zkrátka dost dobře cestovat nemůžete, nebo nějaké onemocnění. Cestu mohou ohrozit i různé osobní důvody - třeba ztráta zaměstnání nebo opravný termín zkoušky, který připadl zrovna na termín vaší cesty na Rhodos. Dovedete si jistě sami představit tu hrůzu, že přijdete o všechny peníze, které jste do plánované cesty vložili. Naštěstí i na to existuje speciální připojištění, které vám sice dovolenou nenahradí, ale získáte zpátky alespoň peníze, o které byste jinak přišli.

3. Zajistíte si kvalitní lékařskou péči v případě nutnosti

Představte, že vycestujete na dovolenou snů třeba do Thajska, půjčíte si motorku a v jednom nešťastném okamžiku skončíte na divokých uličkách ve srážce s protijedoucím autem. A nemusí to být vůbec vaše vina. Najednou ležíte s vážným zraněním v místní venkovské nemocnici a nutně potřebujete profesionální lékařskou péči. Potřebujete peníze na pokrytí tamních léčebných výloh, ale hlavně potřebujete peníze na to, aby vás urychleně dopravili zpět do vaší domoviny. Nezdá se to, ale takové výdaje mohou po zbytek života zadlužit nejen vás, ale i celou vaši rodinu včetně nejvzdálenějšího strýčka a dosud nenarozených potomků. Základní pojištění v Evropě sice máte v rámci vaší kartičky zdravotní pojišťovny, někdo třeba i jako bonus k platební kartě, ale schválně si porovnejte, co všechno taková pojištění kryjí a za jakých podmínek.

4. Uděláte radost mamince

I ti nejsvobodomyslnější cestovatelé a dobrodruzi mají maminky, pro které představují středobod vesmíru. A vaše cestovní pojištění pro ně může mít milionkrát větší hodnotu, než pro vás. Dopřejte těm láskyplným duším klid, zatímco vy si užíváte radostí z nových zážitků. Je to to nejmenší, co pro ně můžete udělat.

Ať už vyrážíte na eurovíkend, na Exotickou dovolenou, na Hory nebo na studijní cestu na druhý konec světa, cestovní pojištění rozhodně nepatří mezi položky, které byste se ze svého rozpočtu měli vyškrtat. Ba naopak. Nikdy nevíte, kam vás vítr odvane a co se vám může stát. A v takových situacích stojí vaše cestovní pojištění za těch pár investovaných korun. A ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Myslete především na to, že jde o vás a vaši kapsu.

Poslední aktualizace: 30.9.2016
Cestovní pojištění: Ano nebo ne? na mapě
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
zavřít reklamu