Loading...

CHARITA PŘES INTERNET FUNGUJE

Tipy a novinky

Uživatelé českého internetu byli letos opravdu štědří. Poslali na charitu více než 600 tisíc korun v průběhu jediného týdne.

Od 8. do 14. dubna se Češi na webu zapojili do společného projektu Konta BARIÉRY a Českého národního registru dárců dřeně s názvem Český internet pomáhá. Díky pár kliknutí pomohli financovat třem lidem s handicapem konkrétní pomůcky nebo přispěli na vyšetření vzorků krve nových dárců kostní dřeně, které stojí 1 500 korun jedno a není hrazené státem ani pojišťovnou. Celkem se podařilo vybrat 628 495 korun. Všechny příběhy a další informace naleznete na www.internetpomaha.cz

V pondělí 8. dubna byla zprovozněna webová stránka www.internetpomaha.cz, na kterou současně svými kampaněmi odkazovalo téměř 50 internetových partnerů projektu. Návštěvníci stránky se zde seznámili s příběhy třech lidí, kterým pomáhá Konto BARIÉRY, a třech lidí, kterým zachránil život Český národní registr dárců dřeně. Pomoci jakoukoli finanční částkou bylo možné přímo prostřednictvím těchto stránek.

Po týdnu trvání projektu se 15. dubna uskutečnilo slavnostní zakončení v prostorách smíchovské restaurace JET SET. Za přítomnosti partnerů projektu byly předány šeky oběma neziskovým organizacím. Celková darovaná částka byla na místě navýšena díky výtěžku dražby dvou lahví exkluzivního španělského vína a o 11 500 Kč.

„Díky jedinečné spolupráci všech velkých internetových hráčů, kteří se spojili pro dobrou věc, můžeme splnit přání Martina, Kristýny a Vojty. Splníme však přání mnoha dalším, protože internetoví dárci byli letos štědří - poslali o 250 tisíc korun více než v loňském roce,“ děkuje Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

„Jsme velice spokojeni. Získali jsme nejen finanční prostředky na vyšetření dalších odebraných vzorků krve, ale také se Český národní registr dárců dřeně zásluhou projektu Český internet pomáhá zviditelnil u mladších lidí, kteří jsou naší cílovou skupinou při náborech nových potenciálních dárců kostní dřeně,“ říká Daniel Pagáč, ředitel ČNRDD.

Konto BARIÉRY představilo příběhy Vojty (5), který od narození neslyší a potřebuje na výuku speciální počítač, Martina (10), který bojuje s dětskou mozkovou obrnou a v pohybu by mu pomohl elektrický vozík, a Kristýny (33), které kvůli svalové atrofii od 2 let ochabuje svalstvo, a aby se mohla samostatně pohybovat a dojíždět do zaměstnání, potřebuje lehký mechanický vozík. Český národní registr dárců dřeně ukázal na příběhu Jitky, Kačenky či Dana, že nikdo nemůže tušit, kdy bude právě pro něj rychlé nalezení vhodného dárce dřeně životně důležité. Uživatelé internetu mohli přispět jakoukoli částkou na vstupní vyšetření vzorku krve každého nového dárce kostní dřeně, které stojí 1 500 korun. Tuto částku nehradí stát ani zdravotní pojišťovny. Podrobnosti naleznete na www.internetpomaha.cz.

Partneři akce: ABradio, Adresářfirem, Aukro, Autoweb, Centrum, ČSFD, Česká pozice, Datart, Dobramedia, Ekolist, Email, Euro, Femina, GEEWA, Heureka, Idnes, Instinkt, Jobs, Katalogfotoaparatu, Katalognotebooku, Kmedia, Lide, Mimibazar, Motejlek, Neoluxor, Novinky, Palmknihy, Parlamentní magazín, PCtuning, Popron, Práce, RadioTV, Rychlesms, SanomaMedia, Seznam, Svět interiérů, Tiscali, Turistika, Týden, Vysokeskoly, WLW, Zkouknito.

Konto BARIÉRY, stěžejní projekt Nadace Charty 77, pomáhá lidem s handicapem již dvacet let. Za tu dobu rozdělilo stovky milionů korun a pomohlo tisícům lidí s postižením. A to díky pravidelným dárcům. Je jich už na 40 tisíc. V prvních letech se pomoc Konta BARIÉRY soustředila především na to, aby lidé s handicapem měli kvalitní rehabilitační a kompenzační pomůcky, aby z jejich bytů, ze škol a veřejných budov zmizely architektonické bariéry. Nyní se těžiště pozornosti Konta BARIÉRY pozvolna přesouvá k podpoře projektů, které umožňují rovnoprávné pracovní uplatnění a plnohodnotný život těchto lidí. Důkazem této snahy je např. projekt Stipendium Bariéry, Job Fair bez bariér nebo Burza práce. Více na www.kontobariery.cz

Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) je nezisková organizace, jejímž cílem je soustavně budovat databázi dobrovolných dárců kostní dřeně a jejím prostřednictvím tak pomoci uskutečnit nepříbuzné transplantace kostní dřeně maximálnímu počtu nemocných. ČNRDD byl založen v roce 1992 z podnětu nemocných s těžkými hemato-onkologickými onemocněními lékařem Vladimírem Kozou z FN v Plzni, který28. října 2012 za svou práci získal státní vyznamenání in memoriam. Smysl existence registru se jasně ukázal už rok po jeho založení, kdy byla úspěšně provedena první transplantace dřeně od dárce, který byl nalezen prostřednictví ČNRDD! Český národní registr dárců dřeně je členem Světové asociace dárců dřeně díky tomu, že v r. 2005 obhájil prestižní akreditaci Světové asociace dárců dřeně (WMDA). V současné době je v ČNRDD registrováno přes 40 000 dárců. Na záchranu životů všech hemato-onkologických pacientů to však stále nestačí…

Poslední aktualizace: 16.4.2013
CHARITA PŘES INTERNET FUNGUJE na mapě
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
zavřít reklamu