Na Dominicu za piráty z Karibiku!
Pokud si při pohledu na teploměr pohráváte s myšlenkou na krátkodobou emigraci do teplých krajů, bude se vám hodit tip na jedinečnou přírodní perlu Karibiku. Z pohledu průměrně znalého cestovatele jde spíše o nepříliš známou neturistickou destinaci. Sopečný ostrov Dominica je součástí souostroví Malé Antily a sousedí s populárními francouzskými zámořskými departmenty Guadeloupe a Martinikem. Většina turistů navštěvuje Dominicu v rámci poznávací cesty jako jedno z nejzajímavějších míst.
Dominica sice nemá sněhobílé pláže, ale zato se chlubí unikátní přírodou. Kombinace deštných pralesů, jezer, horkých pramenů, vodopádů a více než dvou set řek dělá z ostrova zelenou perlu Karibiku. Dominantou ostrova je nejvyšší karibský vrchol Morne Diablotin měřící 1447 metrů.
Pobyt na Dominice však není jen o poznávání přírodních krás, ale také o seznámení s místní kulturou. Znáte jiné místo, kde vás uhrane kombinace indiánské, francouzské a britské kultury?
Na Dominice vládne tropické klima s teplotami kolem 29°C. Sezóna vrcholí v období kolem prosince až února, a právě tehdy je vhodná doba na návštěvu. S prudkým zvýšením cen si nemusíte lámat hlavu – pro místní obyvatele je turistický ruch natolik důležitý, že se spokojí s pomyslným vrabcem v hrsti. Jinými slovy – turistů na Dominicu nezavítá tolik, aby si mohla dovolit podražit.
Co byste měli o Dominice vědět, než vyrazíte?
Dominica je bývalá britská kolonie a na svou nezávislost je hrdá. Hovoří se zde převážně anglicky, hlavní město nese název Roseau a celkový počet obyvatel je asi 75 tisíc.
Ostrov je poměrně chudý, ale kriminalita není vysoká. Dejte si však pozor na drobné krádeže, které jsou typické pro celou oblast. Zároveň není vhodné opouštět neuzamčený apartmán.
Místní obyvatelé jsou přívětiví a turisty vítají s otevřenou náručí. K vyšší úrovni bezpečnosti přispívají také ostražití policisté.
Na Dominice se platí východokaribskými dolary (XCD). Bankomatů je na ostrově dostatek a s platebními kartami VISA a MASTERCARD nebudete mít problém.
Top místa, které byste měli navštívit
Přestože na Dominice nenajdete „pohlednicové“ pláže, Calibishie proslulá divoký charakterem zapůsobí na vaše smysly ještě intenzivněji. Na své si přijdou milovníci šnorchlování a potápění – vyhlášená potápěčská škola v Sufriére Bay umožňuje dech beroucí pohled na pestrobarevné ryby, rejnoky a korály.
Za pozornost však stojí také hlavní město Roseau, jehož architektura vás posune o několik set let zpátky do minulosti.
Rozhodně si nenechte ujít návštěvu národního parku Cabrits a teritoria původních obyvatel Karibů. V osadě Salybia najdete nevšední přírodní úkaz v podobě lávových schodů. Navrstvené magma se stalo nedílnou součástí prastarých indiánských příběhů.
A jestlipak víte, že právě na Dominice se natáčela scéna z filmu Piráti z Karibiku? Konkrétně v Truhle mrtvého muže. Prostředí řeky protékající džunglí je jedním slovem fascinující… A uprostřed pralesa můžete spočinout ve stylovém bush baru, kde vám namíchají lahodné ovocné koktejly.
Mohli bychom vyjmenovat spoustu dalších atraktivních míst, ale na ty vás rádi nasměrují Dominičané. Na fotografie ostrova se můžete podívat zde.
Nezapomeňte se pojistit!
Dominica sice nepatří mezi rizikové destinace, ale kvalitní cestovní pojištění by mělo být naprostou samozřejmostí.
Kolik vás bude pojištění do Karibiku stát? Cena pojištění do zahraničí není nijak závratná. Spočítat si ji můžete na kalkulátoru pojišťovny Ergo, která nabízí výhodné balíčky s možností připojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti.
Chcete-li se o cestovním pojištění dozvědět více, přečtěte si odpovědi na dotazy k pojištění do zahraničí.