Loading...
Stále jste nevybrali tu pravou dovoleno? Opravdu netradiční dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat, můžete zažít ještě o těchto prázdninách! Vydejte se s českou posádkou na dobrodružnou plavbu na unikátní čínské plachetnici podél italského pobřeží a kouzelných ostrovů Elba či Sicílie. Staňte se na týden opravdovými mořskými vlky!
Kapitán Petr Žáček se svou ženou Lucií od dubna brázní na svém unikátním plavidle, čínské džunce Esperance, evropské kanály (v Holandsku) a řeky (v Belgii a Francii) a nyní se vydávají na velkou plavbu kolem italských břehů a kouzelných ostrovů. Dopřejte si letos tuto hodně netradiční dovolenou s nimi.
Jak na to: Aktuální kotviště džunky Esperanzy najdete na www.dzunka.cz – sem i zpět vás doveze z České republiky expediční mikrobus. A co vás čeká pak? Denně se budete plavit asi 4 až 6 hodin a zbytek času budete mít možnost objevovat krásy území, kterým právě projíždíte. Můžete si prohlédnout jedinečná města, v nichž budete kotvit, zkusíte si postavit stěžeň na moři, zaplachtíte si, navštívíte krásné pláže, zarybaříte si a čeká vás další bohatý program: k dispozici jsou vám 2 kola (můžete si vzít ale také s sebou vlastní), motorový člun s přívěsným motorem s možností vodního lyžování a potápění (obojí na moři).
Co je to džunka: Jedná se o typickou čínskou loď. Její historie sahá až 200 let před náš letopočet, kdy se využívaly pravděpodobně k plachtění po moři. Jejím poznávacím znamením je baňatý tvar podobný skořápce vlašského ořechu a plachty zpevněné výztuhami. V celé Evropě plují dnes už jen tři. Esperanza byla postavena v roce 1979 v Hongkongu z teakového dřeva a pak dovezena do Londýna. Poté doplula do severního Jaderského moře, kde kotvila 10 let a sloužila k rekreačním účelům. Měří 11,6 m, šířka činí 4 m, má dvě kajuty, kuchyni, sprchu, toaletu a její největší předností je velmi prostorná zastřešená paluba, kde si pohodlně sedne 12 až 14 lidí. Pojme až 60 lidí. Ideální počet cestujících je však mnohem nižší: 6 výletníků a 2 členové posádky jsou tak akorát.
Co potřebujete na cestu: Především nadšení, ale také plavky, opalovací krém, pruhovaná námořnická trička a rybářskou výbavičku! Celodřevěná loď dýchá pohodou, teplé moře a slunce na dobré atmosféře ještě přidají. Džunka nabízí nabízí dost prostoru pro 6 + 2 osoby, komfort moderních jachet tu však nehledejte. Plavba je expediční a zároveň odpočinková. V ceně expedice je krom zmiňované autobusové Dopravy i polopenze, takže s jídlem si starosti dělat nemusíte. A ačkoliv plavba v žádném případě nebude nebezpečná, sám kapitán Petr Žáček říká, že bezcestovního pojištění by se na cestu nevydával. Na cestu krom svého parťáka můžete vzít klidně i pejska, jeden už se na plavbu dokonce přihlásil, ale dobře to zvažte. Pokud pes na takové cestování není zvyklý, bude se spíš trápit. A vítány jsou i děti starší 10 let.
Aktuální harmonogram expedice Trans Europe Cruise
1. – 12. srpna: Západní pobřeží Itálie: Další romantická plavba podél Západního pobřeží nás dovede ke skalnímu městečku Tropea, na Liparské ostrovy, navštívíme i ostrov Stromboli s činnou sopkou. 8hodinová přestávka na zajímavém místě po cestě tam i zpět.
8. – 19. srpna: Západní pobřeží Itálie: Poplujeme se podívat do Reggio di Calabria, jedné z prvních řeckých osad na italské pevnině, provincie Siracusa na Sicílii s řeckými amfiteátry i městečka Le Caselle. 8hodinová přestávka na zajímavém místě po cestě tam i zpět.
15. – 26. srpna: východní pobřeží Itálie: Z Le Caselle míříme na východ. V přístavu Taranto kotví největší část italské námořní flotily! Úžasné je Santa Maria di Leuca, oblíbené letovisko aristokracie 19. století. 8hodinová přestávka na zajímavém místě po cestě tam i zpět.
22. srpna večer – 2. září: východní pobřeží Itálie: Další plavba nás dovede do nádherných koutů jižní Itálie – Otranto se zapsalo do dějin námořní bitvou za 1. světové války. Okouzlí vás Salento, Brindisi, Monopoli i Bari. 8hodinová přestávka na zajímavém místě po cestě tam i zpět.
29. srpna – 9. září: východní pobřeží Itálie: Poslední expediční plavba povede z Bari, sídla námořní školy. Navštívíme jeskyně v okolí Vieste, Peschici, městečko na skále, i ostrovy Tremiti proslulé nádhernou přírodou. 8hodinová přestávka na zajímavém místě po cestě tam i zpět.
Na kolik vyjde týden na džunce: Náklady spojené s plavou 8900 Kč/osoba, polopenze 1500 Kč/osoba (7 snídaní a 7 večeří), Doprava mikrobusem z ČR do aktuálního kotviště 3 600 – 4600 Kč/osoba. Anebo 10denní expedice se vším všudy již za 12 000 Kč!
Více informací najdete na www.dzunka.cz