Loading...
Co mají společného Regensburg, Kolínský dóm, zámek Sanssouci v Postupimi a historické centrum Bamberku? Společně s Velkou čínskou zdí, indickým Tádž Mahalem, francouzským akvaduktem Pont du Gard a egyptskými pyramidami v Gíze patří ke světovému dědictví UNESCO.
V Německu se v současné době nachází 38 památek, které se řadí na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Tyto památky nabízejí pohled do více než 6000 let staré historie. Jedná se o rozmanité památky kulturního a přírodního charakteru, které byly v konkurenci mnoha jiných atraktivit vybrány do exkluzivní společnosti památek UNESCO. Společně jsou němými důkazy koloběhu času v přírodě a důkazem umění a nadání minulých generací.
Divy přírody a hrdá města – soubory historických center v severním Německu
Jedinečné přírodní památky na pobřeží Severního moře nebo bukové lesy se stoletými stromy podél Baltského moře v kombinaci s návštěvou historických hanzovních měst, z nichž některá jsou také zastávkami na cestě za cihlovou gotikou v Evropě. Toto propojení dělá z trasy nazvané Přírodní památky a hrdá města, která návštěvníky provede místy světového dědictví v severním Německu, jedinečný výlet do dvoutisícileté historie Německa.
Brémy – město nejen brémských muzikantů
Severní trasa začíná v Brémách, kde najdete dvě místa zapsaná na seznam dědictví UNESCO – radnici a sochu Rolanda. Obě tato místa jsou svědky kdysi mocného obchodního spolku působícího po celém tehdy známém světě, do něhož toto zemské hlavní město patřilo od roku 1358.
Procházka v mělčinovém moři – holinky s sebou
Z rušného hanzovního města pokračuje cesta do klidné biosférické rezervace Niedersächsisches Wattenmeer (Dolnosaské mělčinové moře). Příroda je tu do značné míry nedotčená. Na ploše 10 tisíc čtverečních kilometrů zahrnuje toto světové přírodní dědictví národní parky mělčinového moře ve Šlesvicku-Holštýnsku a v Dolním Sasku a chráněné území mělčinového moře v Nizozemsku. V této jedinečné krajině, která ve světě nemá obdoby, mohou návštěvníci obdivovat přes 10 000 druhů zvířat a rostlin.
Historické krásky severního Německa
Trasa pokračuje do historických měst Lübecku, Wismaru a Stralsundu, kde se mohou návštěvníci opět setkat se středověkým hanzovním svazem a jeho tradicemi a obdivovat jedinečnou krásu místních kostelů a budov postavených ve stylu cihlové gotiky. Historická centra těchto měst požívají ochranu UNESCO a návštěvníky vedou křivolakými uličkami zpět do doby rozkvětu městského svazu.
Příroda, o které se vám ani nesnilo
Odsud se trasa vrací zpět do nedotčené přírody starých bukových lesů. Ve staletých porostech mohou milovníci přírody zkoumat ekosystém, který rozhodujícím způsobem určil podobu našeho kontinentu. Národní park Jasmund na Rujáně a Serrahnský bukový les v Müritzském národním parku v Meklenbursku-Předním Pomořansku, Grumsinský les v Braniborsku,
Národní park Hainich v Durynsku a Národní park Kellerwald-Edersee v Hesensku jsou součástí přeshraničního přírodního dědictví "Bukové pralesy Karpat a staré bukové lesy Německa".
Berlín – živá a neustále se měnící metropole
Poklady z 6 000leté historie ukrývá další zastávka na severní trase: Muzejní ostrov v Berlíně. V roce 1999 byl prohlášen světovým dědictvím UNESCO a stal se doslova chrámovým městem umění. Patří k největším a nejvýznamnějším muzejním komplexům světa. Najdete tu například Pergamonské muzeum, Bodeho muzeum, Nové muzeum nebo Starou národní galerii.
Před cestou se můžete inspirovat na stránkách www.germany.travel/cz