Loading...
Historické město Písek je proslulé svými krásnými památkami, jako je Kamenný most z druhé poloviny 13. století, Sladovna – galerie hrou, Prácheňské muzeum s mnoha expozicemi, Městská elektrárna společně s muzeem historie veřejného osvětlení v Písku nebo například národní kulturní památka Zemský hřebčinec.
Návštěvy těchto a dalších památek na Písecku si můžete vychutnat s Píseckou bonusovou kartou, která umožňuje zvýhodněné vstupné do galerií, muzeí a dalších zajímavých míst, které jsou zapojené do projektu. Získat jí můžete NOVĚ i do svých mobilních telefonů a tabletů stažením na stránkách www.pisek.eu, přímo na jednotlivých storech Android, iOS a Windows Phone nebo sejmutím QR kódu v zapojených subjektech či na dalších veřejných místech.
Láká Vás kromě památek zdejší okouzlující příroda? Projděte si Písecké hory, které byly v roce 2001 vyhlášeny přírodním parkem. Putujte po nejstarší místní Naučné stezce drahokamů, jež upozorňuje zejména na mineralogickou pestrost oblasti. S trochou pozornosti narazíte například na růženín. Poznávejte historii píseckých lesů, zblízka pozorujte daňky a muflony na naučných stezkách Lesní porosty a Lesní dřeviny.
S lesním hospodářstvím a přírodním bohatstvím Píseckých hor se můžete seznámit v naučném areálu Kraj pod horou Mehelník.
V krajině Píseckých hor si našla své místo i Cesta bolestných kamenů. Jedná se křížovou cestu moderního člověka. Vychází ze symboliky křesťanské křížové cesty a jejího poselství. Její součástí je čtrnáct zastavení – čtrnáct lidských bolestí. Nakonec Vás ale cesta dovede až k Naději a sami poznáte, že se jedná o překrásné meditativní místo pod širým nebem.
Mají Vaše děti rády zvířátka? Vydejte se k rybníku Řežabinec poblíž Kestřan. Projděte s dětmi 9 zastavení a pečlivě sledujte každý pohyb. Můžete zde narazit například na vydru říční a na zajímavé druhy ptactva, které zde s oblibou hnízdí. A samozřejmě nesmíme zapomenout na tůně, kolem kterých budete procházet na východní straně rybníka. Vznikly v důsledku těžby písku v minulých stoletích a postupně se zaplnily vodou prosakující z rybníka. V tůních našly výborné podmínky pro rozmnožování mnohé druhy obojživelníků, takže dnes v nich žije nejbohatší společenství žab a čolků. Zvuky přírody si nejlépe vychutnáte z místní pozorovací věže u rybníka.
Chcete-li všechny krásy Písecka shlédnout z výšky, nabízí se Vám hned několik možností. Začít můžete v centru města Písku výstupem na věž Děkanského kostela, jejíž ochoz je ve výšce 42 metrů. V Píseckých horách se nad špičkami stromů tyčí kovová rozhledna Jarník. Ta nabízí rozhled po širokém okolí. Nedaleko Velkých Nepodřic je zpřístupněna telekomunikační věž Velký Kamýk s vyhlídkovým ochozem ve výšce 30 metrů a nabízí výhled na Písecko, Strakonicko a Šumavu. V oblasti Zelendárky byla již v r. 1941 vystavena dřevěná pětipatrová měřičská věž, která prošla úpravami a dnes slouží již také jako rozhledna v podobě sedmiboké zděné věže. Vyhlídková plošina Vysokého Kamýku se nachází ve výšce 33 m a poskytuje výhled nejen na chráněné území Zelendárky.
Písecko nabízí opravdu širokou škálu zajímavých míst, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Neváhejte a naplánujte si prodloužený víkend v Písku. Nemůžete se rozhodnout pro konkrétní termín? Nechte se inspirovat v našem kalendáři akcí na www.pisek.eu a spojte návštěvu města s nějakou zajímavou kulturní akcí.
Těšíme se také, že navštívíte turistické informační centrum ve Sladovně, kde se můžete dále inspirovat prostřednictvím propagačních materiálů z města i přilehlého okolí. Potěšit můžete své blízké zakoupením různých suvenýrů s motivy města, sladkou píseckou čokoládou či zasláním pohledu.
Kontakt:
Turistické informační centrum Písek
Velké náměstí 113 (nádvoří Sladovny)
397 01 Písek
tel.: 387 999 999
e-mail: infocentrum@pisek.eu
www.pisek.eu
Přejeme příjemně strávené dny na Písecku.