Loading...
Park je otevřen pro veřejnost od dubna do konce září (od 7 do 20 hodin), od října do konce března (od 8 do 18 hodin). Vstup do parku je zdarma. Od dubna do září je v zámeckém parku v provozu i veřejné sociální zařízení.
Zámecký park má rozlohu cca 16,5 tisíce m2. Dnes se zde nachází 35 různých druhů stromů a téměř 40 druhů okrasných keřů. Současná podoba parku je po jeho nákladné rekonstrukci dokončené v roce 2014. Najdeme zde dřeviny evropské, asijské i severoamerické.
Park je tu již několik století a za tu dobu prošel mnoha podobami. Od ryze užitkových zeleninových záhonů a sadů přes barokní pravidelné kompozice, klikatými cestičkami raně krajinářských úprav po vzoru anglických parků, až po bohatě kvetoucí reprezentativní romantickou zahradu plnou exotických dřevin. Gomperzové, poslední majitelé panství, byli vášniví sběratelé a milovníci rostlin. Mezi jejich přátele patřilo mnoho umělců, kteří v tehdy romantickém zámeckém parku rádi pobývali. Mezi ně patřil i významný židovský malíř Emil Orlik, který park i zámek zachytil na mnoha obrazech.
Po 2. světové válce park chátral a koncem 20. století byl téměř zdevastovaný. Po nejnutnějších stabilizačních zásazích přišla na řadu jeho postupná celková rekonstrukce.
Původní kostru parku tvořily staré domácí stromy, především lípy, jasany a javory. Bylo tu ale také mnoho tenkrát netradičních a vzácných dřevin. Dobu koňských povozů pamatují třeba stařičké platany a jírovce, které se v našich zemích vysazovaly již v době baroka. Asi nejznámějším stromem v parku je jinan dvoulaločný. Gomperzové vysadili i zajímavé kultivary běžných stromů, jako je stříhanolistá lípa nebo javory s panašovanými (skvrnitými) listy. Víc než sto let mají též mohutné borovice vejmutovky a douglasky. Do dnešních dnů přežilo několik keřů šeříků, brslenů a krásné stromovité dříny.