Krkonoše jedinečné navenek, přátelské uvnitř, jsou ostrovem tundry uprostřed Evropy, poznejte jejich jedinečnou krásu a přírodu. Projděte se krajinou roubenek i po rozkvetlých horských loukách, vystoupejte za nejkrásnějšími výhledy. Nejvyšší horou je Sněžka (1602 m), na kterou se dostanete lanovkou z Pece pod Sněžkou. Mezi nejvíce oblíbené cíle výletů patří pramen Labe, Pančavský vodopád, Labský vodopád a Mumlavský vodopád.
Informační centrum Vám poskytne informace o společenských, kulturních a sportovních akcích ve městě a okolí. Dále máte možnost zajistit si ubytování čí stravování. V rámci centra si můžete zakoupit vstupenky na akce. Nabízí velké množství bezplatných i placených propagačních materiálů a publikací, které se vztahují k městu a okolí.
Kontakt:
Horní Malá Úpa 105
tel. 499 891 112
Provozní doba:
pondělí až pátek - 8.30 až 17.00 hod.
sobota až neděle - 9.30 až 17.00 hod.
Fotogalerie
Nejsou zde žádné fotografie, jestli k tomuto příspěvku nějaké vlastníte, nahrajte je.
Informační centrum, kde návštěvník najde info o lokalitě a možnosti ubytování v Malé Úpě a okolí se nachází na Pomezních Boudách nedaleko od hranice s Polskem. Krom historických fotografií a Krakonoše zde můžeme vidět rohačky naplněné dřevem. Vystaven je zde i jeden ze tří motorů BMW z letadla Junkers 52, které se zřítilo na úbočí Sněžky 23. 2. 1945.
Krkonoše - Pomezní Boudy - Informačné stredisko a galéria
Pomezní Boudy sú najsevernejšou časťou rekreačného strediska Malej Úpy. Ležia pri česko - poľskej hranici vo výške 1050 m nad morom. Založené boli pravdepodobne roku 1634.
Kedysi známe rekreačné stredisko je dnes takmer ľudoprázdne. Turisti sa môžu zastaviť v informačnom stredisku v jednej z opravených krkonošských chalup. Okrem suvenírov, ktoré si môže turista zakúpiť, nachádzajú sa tu historické predmety, ktoré pripomínajú minulosť tejto časti Krkonôš. Okrem toho tu môžete vidieť časti nemeckého havarovaného lietadla Junkers JU-52. K nehode lietadlá došlo po polnoci 23.2.1945. Lietadlo za silnej snehovej búrky a vetra narazilo do Snežky tesne pod traverzom. V lietadle boli prepravovaní zranení nemeckí vojaci. Z 28 ľudí v lietadle prežili len piati, ostatní boli pochovaní na cintoríne v Malej Úpe.Trosky lietadla sa stali po vojne turistickou atrakciou. Turisti aj miestni obyvatelia si postupne odnášali zaujímavé časti lietadla. Až roku 1998 občania Malej Úpy zozbierali všetky zvyšné časti lietadlá a pomocou vrtulníka ich z miesta nehody odstránili a niektoré časti lietadlá a motorov umiestnili v informačnom stredisku na Pomezních Boudach.