Bangkok je hlavní a nejlidnatější město Thajského království. Bangkok má přibližně 14 mil. obyvatel (metropolitní oblast). První zmínky o Bangkoku jsou z 15. století. Bangkok je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě.
Kdo je citlivý na nedotknutelnost svých dětí, Thajsko není země pro něj. Téměř každý se snaží s našimi dětmi alespoň tlesknout, podat ruku nebo si sáhnout na hlavu, na tvář... Asi věří, že bílé dítě jim přináší štěstí. Tak to bychom si našich dětí měli vážit, naše štěstíčka!
Po snídani na Khao San míříme na train market. Tržnici, kde 4x denně těsně před přijíždějícím vlakem stánkaři uklízí své zboží a za vlakem je opět hned rozkládají.
Než stihneme objednat odvoz přes aplikaci, už se nám nabízí taxikář. Za 2000 BHT nás všechny odveze na floating market a pak train market. (Kompletní zájezd s těmito aktivitami nabízí cestovní agentury za 1300 BHT na osobu. )
První zastávkou jsou plovoucí trhy (floating market ) Damnuak Saduak. Je to obrovská turistická atrakce. Autentičtější by byly v městě Amphawa, ale ty jsou otevřené snad jen o víkendu. Řidič nám zastaví na parkovišti, kde je jediný stánek. Zde prodávají lístky na loďky. 2000 BHT za osobu za 1 hodinové proplutí trhy a ochutnání kokosového cukru. 3000 BHT s povozením na slonovi nebo za 4000 BHT nabízí navíc ještě show s krokodýly.
Rezolutně jsme odmítli. Nabídli nám cenu 3000 BHT za všechny. Když nás viděli, ptali se, kolik bychom dali. Vaškova nabídka 100 BHT přesvědčila náhončího k odchodu.
Požádali jsme řidiče, aby nás odvezl na začátek plovoucího trhu, který jsme si našli na mapách. Užili jsme si příjemnou procházku po březích kanálu, ve kterém se těsnaly lodě jako sardinky. Některé nabízely zboží, další vozily turisty. Ochutnali jsme kokosovou zmrzlinu z kokosu s rýží a buráky, pořídili tuk tuka, protože si Ondra už bez něj nedokáže představit domácí garáže. Sníme si výbornou polévku s pohledem na loďky a jedeme do Samut Songhram na konečnou vlakovou stanici Mae Klong.
Zde musí cestující přes řeku lodí a po kolejích pokračují na druhé straně. Mae Klong železniční trh je úzká ulička, cca 300 m dlouhá, plná stánkařů. Prodává se zde téměř cokoliv. Potraviny - čerstvé kokosy, ovoce, zelenina, bylinky, ryby živé i neživé, oblečení, suvenýry - hračky, porcelán, dřevo.. V 14:30 přijíždí vlak. Projíždí krokem opravdu jen pár centimetrů od nás a zboží, které si stánkaři společně s markýzami chvilku před ním stáhli, opět za posledním vagonem vytahují. Ceny na kraji tohoto trhu jsou dvojnásobné než na konci. Ochutnáváme sušené mango a rambutan - červenou chlupatou kouli, kterou před požitím loupeme. Vykoukne na nás bezbarvý ovoid. Chuť je šťavnatá a sladká, uprostřed je výrazná pecka.
A teď nás čeká opět cca 85 km cesta zpátky do Bangkoku. Poslední večer před odletem se ještě do noci procházíme uličkama plnými stánků a utrácíme poslední stovky Báthů za oblečení, smoothie apod. Trochu nás dostal jen turecký zmrzlinář, který sice předvedl vtipnou show s vysmátým Ondrou, kterému předával zmrzlinu, kterou mu vždy zase z ruky sebral. Když mu ji konečně nechal a Ondra ji začal olizovat, zeptali jsme se na cenu a zmrzlinář řekl 100 THB za jednu a hned podal druhou zmrzlinu Kubovi. Cena nám přišla na zdejěí poměry dost vysoká a tak jsme kubovu zmrzlinu vrátili a zaplatili stovku jen za Ondrovu. Zmrzlina byla dobrá a za legrační show si však vyšší cenu zasloužil.