Funkční vesta Sensor, díky které není severní vítr krutý.
Plánování cesty do Norska s sebou přineslo i palčivou otázku. Co si mám zabalit za oblečení? Prostoru v kufru nebylo příliš, a tudíž má volba padla na funkční a skladné kousky, které můžu donekonečna vrstvit a kombinovat. Nebudu lhát, prim si v mém norském šatníku zahrála vesta Sensor Infinity Zero.
Ať už jste cestovatel tělem i duší, nebo se jenom s oblibou procházíte přírodou, pravděpodobně na začátku podzimu přemýšlíte, co si před cestou obléknete na sebe. Zatímco v jednu chvíli vysvitne sluníčko a svými hřejivými paprsky připomíná léto, v následujících minutách se obloha zakaboní a varuje nás před chladným podzimem. Mimochodem na takto proměnlivé počasí můžete ve Skandinávii narazit už na konci srpna. Zdá se tedy, že jsem si nemohla vybrat lepší destinaci k otestování dámské funkční vesty s názvem Infinity Zero od české značky Sensor. Vesta je vyrobena ze dvou částí. Zateplená část s výplní Primaloft, která má nejlepší vlastnosti ze syntetických materiálů. A zbývající část z materiálu Coolmax EcoMade, která je vyrobena z recyklovaných PET lahví.
Ideální na cestování
Pokud jste už někdy cestovali s nízkonákladovou leteckou společností, pak asi víte, že za velký kufr se připlácí nemalé peníze. I proto jsem vyrazila do Norska pouze s příručním zavazadlem, kvůli kterému jsem musela volit lehké, a především skladné kousky oblečení. Bez dlouhého přemýšlení padla volba na velmi lehoučkou funkční vestu, kterou jsem sbalila do malého válečku. Už její skladnost mě přesvědčila o tom, že jde o ideální vestu pro všechny cestovatele, kteří nemají dostatek prostoru ve svých zavazadlech.
Opravdový zátěžový test ale přišel až v Norsku. Konkrétně jsem si vestu oblékla na dvouhodinový výšlap k vysutému skalnímu bloku jménem Preikestolen. Předpověď počasí byla velmi divoká, a tak jsem chtěla mít na sobě kousky, které mě před nevyzpytatelným počasím doopravdy ochrání. V mé výbavě nechybělo funkční tričko, vesta a v batohu jsem pro případ nouze měla také softshellovou bundu. Na začátku trasy vládla příjemná teplota, a tak jsem si túru vychutnávala pouze v tričku a ve vestě. Musím uznat, že vesta byla velmi prodyšná, a navíc mě při stoupání do vyšší nadmořské výšky statečně bránila před sílícím větrem. Bohužel, těsně před pokořením Preikestolen nás přepadla hustá mlha a déšť, kvůli kterému jsem musela přes vestu přehodit bundu. To ale nic nemění na tom, že vesta Sensor předčila všechna má očekávání a způsobila, že osmikilometrová túra byla spíše procházka růžovou zahradou.
Vestu Sensor do každé rodiny
Přiznám se, že jsem poměrně „vestový typ“, což v praxi znamená, že má šatní skříň obsahuje více vest, než je zdrávo. Při cestě po Norsku jsem ale zjistila, že si dokážu vystačit klidně i s jednou, výše zmiňovanou, univerzální vestou. Bez okolků si dokážu představit, že s ní budu na podzim sbírat na zahradě ořechy, v zimě si ji vezmu na běžky, na jaře s ní vyrazím na plánované výlety a v létě ji uložím do batohu „kdyby náhodou přišly mraky“.