Musím se smát, chudák strom
13.1.2021 9:53
Je úsměvné, že autor popisu historie dubu, si neodpustí, do věcného popisu významného stromu, všem čtenářům sdělit své politické preference. Je to nešvar, rozšířený ve sdělovacích prostředcích, zejména ČT je v tomto až odporná. Jména, jako Železný, Kroužková a další, mi připomínají komunistického redaktora soudruha Jambora, který mi za totáče svými protiimperialistickými žvásty, pil krev.
Plivat na Rusko, bez kterého bychom stěží měli dostatek levného plynu, ropy, bez reaktorů v atomkách bychom určitě měli stejné, ne-li větší problémy s elektřinou v sítích, jak vedle rakušáci, je směšné. Kdo nesl největší tíhu války s němci, kteří dostali chuť na ruské suroviny, je zbytečné připomínat, i koncentráky, kde němci vraždili i české občany.
Ještě k té soše Albína Poláška, dnes je uváděno v popisu jeho díla, u této sochy, Boj dobra se zlem.
To, aby bylo tzv. korektnosti bylo učiněno za dost.
Doufám, že těm politicky korektním autorům, bude stačit změna názvu díla, že socha nebude odstraněna, jako socha Koněva, atd.
Přepisovat historii a fakta, se nevyplácí. Dějiny nejsou pro vykladače, co jsou majiteli pouze té své, jediné pravdy.
Uměle vyrábět nenávist mezi národy, to by mělo být trestné.Kam to vedlo, když Hitler hledal důvod, proč přepadnout Československo, lze v dokumentech dohledat.
Mít dobré vztahy se sousedy, i s těmi vzdálenějšími, včetně Ruska, je pro nás každopádně všestranně pozitivní.
Dnes se překrucuje historie, uvedu příklad.....před budovou muzea ve Frenštátě, je socha Albína Poláška, která byla autorem díla nazvána Boj s germánem. Socha znázorňuje boj muže s vlkem, který se muži vrhá na hrdlo. Víme, že nacisté, němci, měli a snad dodnes mají svůj symbol v orlici, vlku a dubu. A Albín Polášek určitě věděl, proč tu sochu tesal a také, proč ji nazval Boj s germánem. Proč utekl před fašismem do USA, je známo.
Asi tak.