Evidence výstupů
Jak evidovat zdolané vrcholy, kopečky a štíty? Zatímco turistika.cz nabízí, že si "zakliknete" navštívená místa (ale jen 1x), tak třeba tisicovky.cz navrhují koupit si mapu a škrtat (zde)... Moje oblíbená turistika.cz nenabízí, jak zapsat opakovaný výstup nebo způsob výšlapu či směr.
Peakclimber
Kdo nechce tvořit vlastní www stránky nebo prostě psát každý zápis zvlášť do PC, tak může použít třeba PEAK CLIMBER (zde), "přehledný horský deníček". Má dvě verze, anglickou a českou... Na jednoduché mapě jsou vyznačeny kopce celého světa a lze i přidávat další. Uživatelům pak vyjíždí dosažený vrchol v pořadí podle data i s dalšími informacemi o jeho cestě. Samozřejmostí je možnost doplnit vše fotografiemi. Používají jej spíše VHT a horolezci, funguje zdarma.
Peakery
Celosvětový PEAKERY.COM neumožňuje "vychytávky" typu omezení kopců podle výšky a přehledné seřazení (ale zase umožňuje jinačí: např. největší, nejnavštěvovanější).Vidíte žebříček "zápisů", dobu od posledního výstupu, dobře funguje komunikace s dalšímoi členy... Nové vrcholy schvaluje editor. Zápis funguje opět mapou nebo textem.
Peakbook
Seřadit do tabulky (výstup pro excel) umožňuje PEAKBOOK.ORG, některé části jsou ovšem placené. Dost je jich ale volných: u každého výstupu se může zadat délka, výška, čas i obtížnost. Vybírá se z typů (lezení, Kolo, lyže...). Program automaticky počítá celkové km i prominenci, zvlášť nové výstupy nebo celkové (i opakované vrcholy). Sleduje i měsíce a další "legrácky". Zápis funguje opět mapou (horší) nebo textem.
Aby byl výčet obsáhlejší, můžeme zmínit ještě PEAKBAGGER.COM podobný PEAKCLIMBERU.