Loading...
Trasy • Pěší trasa • Střední náročnost
V návaznosti na náš letošní letní výlet z Kojetic do Moravských Budějovic jsme se tentokrát vydali z této nevelké železniční staničky na opačnou stranu. Zelená značka nás po 1 kilometru dovedla do vlastní obce. Odtud se nabízí první varianta trasy do Třebíče, a to 10 kilometrů po zelené.
My se ale nyní vydáme po značce žluté, po níž vystoupáme další kilometr k hradu (zámku) Sádku, který i přes svůj ne právě utěšený stav pohledově dominuje širokému okolí. Nyní na podzim byl zámek zavřený, ale dostali jsme se aspoň na první nádvoří, kde je z mostku před vstupem do vlastní zámecké budovy vidět proslulá Sádecká lípa, strom roku 2006.
Před zámkem je pro turisty alespoň přístřešek a posedět se dá i na nedalekém hřišti v právě revitalizovaném zámeckém parku. Potom pokračujeme po žluté krásnou starou alejí na silničku, kousek po ní přes křižovatku s dvojicí krásných barokních soch a pak už do krásného lesa směrem k rozcestí Horní hora (583 m. n. m.).
V tomto úseku jsme potkali i pár houbařů – a houby taky skutečně rostly… Dále nás čeká 3,5 km na rozcestí u obce Čechočovice. To už jsme zase z lesů venku a kocháme se dalekým rozhledem až k Třebíči. Další 3 km jsou to na nádraží v Krahulově, odkud po 2,5 km dojdeme přes Krahulovský kopec do údolí k Padrtovu mlýnu, pak už vede do Třebíče červená značka (5,5 km).
My jsme ale tentokrát zvolili ještě jinou variantu. U penzionu Pastvištní mlýn jsme odbočili doprava a po chvíli došli polní cestou kolem koupaliště do Starče, jejíž mohutný barokní kostel byl vidět už z velké dálky.
Odtud už dojdeme do Třebíče po silnici, je to slabá hodinka, ale dá se samozřejmě i popojet místní Dopravou. V cíli nás mile překvapila krásně obnovená Cukrárna U Tety, která naštěstí zachovává i pro turisty příznivou otevírací dobu, to znamená v sobotu odpoledne! No a nakonec procházka krásným historickým centrem města vždycky znovu potěší