Černohorské rašeliniště z Janských lázní
Tipy na výlet • Celodenní výlet • Do přírody • Na hory
Kam a jak jedeme?
Ideální poznávačka pro ubytované v Janských Lázních a okolí. Do výletu patří výjezd lanovkou na Černou Horu (cca 0,3 km od vrcholu), což je nevšední zážitek s krásnými výhledy. Přidáme si vyhlídku z rozhledny a pokračujeme kolem Sokolské a Černé boudy po žluté k rozcestníku Václavák - nad Javoří důl a dál na vyhlídku. Od ní se pokračuje kolem Hubertovy vyhlídky s naučnými tabulemi kolem rašeliniště a sestoupí se k Pardubickým boudám. Odtud se schází po zelené TZ nad Modré kameny a dál k Modrokamenné boudě, a po modré zpět do Janských lázní.
Za čím jedeme?
Jak jinak v Krkonoších - jít za čistou přírodou, za výhledy, za naučnou stezkou pro informace přímo z místa, v podstatě za zdravím. Rašeliniště je nedotčeným přírodním fenoménem nejvyšší ochrany.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Mnoho míst na jídlo a občerstvení je ve výchozím bodě v Janských Lázních, ovšem po cestě se lze najíst v každé turistické chatě - boudě. Ubytování lze zvolit v námi nejpřijatelnějším hotelu ve městě Janské lázně.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Nejlíbeznější je samozřejmě příroda. K úspoře sil velmi pomáhá kabinková lanovka, která pojme třeba i vypůjčené koloběžky. Nebudu uvádět, jak slyším od některých kolegů, že se mi nelíbí davy lidí v přírodě. To bych tam nemohl ani já a nemohl bych doporučovat výlety. Zkrátka tam davy jsou (v sezoně) a záleží na každém turistovi, jak se v přírodě chová.
Ostatní informace
K cenám jen to, že jsou adekvátní, snad jen poznámka k největšímu rozdílu ceny čepovaného piva: v Janských lázních 12° Krakonoš za 20 Kč, na vrcholu 13° Černá Hora přes čtyřicet; ale tak to je.
5.7.2013