Malajsie - Genting Highlands
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Romantika • Celodenní výlet • Za kulturou • Do přírody
Kam a jak jedeme?
Genting Highlands (GH) - malajské deštné pralesy s čínských budhistickým chrámem a největším Kasinem v Malajsii. Tato kombinace zní tak šíleně, že až láká k návštěvě.
Cesta:
- autobusem Express Bus z Kuala Lumpur do stanice Awana Station, kde se pokračuje kabinkovou lanovkou. Z kabinky máte možnost (za dobré viditelnosti) vidět rozhlehlé tropické pralesy táhnoucí se přes nekonečné množství kopců. Cesta trvá na GH 1,5 - 2 hodiny. Cesta zpět trvá 2 - 4 hodiny (odjet z GH doporučuji před 4. hodinou odpoledne ve všední den, o víkendu je to nevyzpytatelné).
- autem (soukromá taxi Grab - app). Většina taxikářů souhlasí s odvozem za speciální cenu a s čekáním 4 hodiny v okolí GH (cena kolem 300RM). Cesta na GH trvá 1 hodinu. Cesta zpět 1,5 - 3 hodiny dle času a dnu v týdnu (odjet z GH doporučuji před 4. hodinou odpoledne ve všední den, o víkendu je to nevyzpytatelné).
Za čím jedeme?
Chin Swee Caves Temple
1. stanice lanovky je nejkrásnější a můžete navštívit čínský budhistický chrám Chin Swee Caves Temple, kde se pořádají velmi pravidelně budhistické obřady (dle svátků a oslav) a zároveň je zde vysoká pagoda s rozhlednou. V případě výborné viditelnosti se vám naskytne krásný výhled. Pokud by vás zasáhly mraky, tak doporučuji jet lanovkou dál a zkusit výhled znovu cestou dolu.
2. stanice lanovky je již zmíněné kasíno s velkým čínským obchodním centrem. Je to obrovská uzavřená budova s nekonečnými obchody s oblečením, restauracemi a kasinem, které si žádá hotovost a určitý dress code.
Lístky na lanovku zakoupíte v automatu u nástupu (striktně zakázano jídlo a pití do lanovek). Dojede zpět dolů do stanice číslo 1 s čínským chrámem a můžete znovu navštívit vyhlídku (je zdarma) a koupit si kávu z menšího stánku Starbucks (nemají natažené ceny), sednout si k jezírku plné želv a ryb a zároveň kochat se výhledem na zalesněné kopce. I přes špatné počasí má toto místo své kouzlo.
Pozn.: V Malajsii prší každý den. Vemte si s sebou láhev s vodou, repelent a mikinu (v OC jede klimatizace na nejnižší možnou!)
V okolí GH se nachází další zajímavosti - sledujte další mé příspěvky.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Jídlo - Ve velkém OC se však nachází výborný food court - Food Republik, kde si u automatu koupíte speciální kartu, kterou poté platíte u stánků. S kartou si můžete koupit tradiční malajské (nasi goreng, satay, čestvá kokosová voda), čínské (dumplings, noodles) a indické jídlo (makhani, pickles, kadai), které turistu naprosto uspokojí. Není potřeba chodit do restaurací podél butiků, které jsou natažené pro čínské turisty. Karta vám zůstane na památku.Ubytování - hotely mají základní čísnkou cenu a stejně tak i údržbu. Přes booking.com se však dá najít příjemné ubytování v soukromí a další dny navštívit další místa v okolí GH.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Za mne je to opravdu čínský chrám, který vám nabídne takovou tu správnou asijskou kulturu.
Ostatní informace
Food Republic karta 10 RM, předplacení min. 50 RM