Loading...
Přímo v místě, kde Becherovka více než sto let pramenila, v původní továrně vystavěné roku 1867 Janem Becherem na Steinberkách, stojí dnes turisty vyhledávané muzeum likérky. Každoročně láká tisíce milovníků bylinného likéru, kteří chtějí proniknout do jeho pestré, pozoruhodné a často pohnuté minulosti. Kdo zatím kouzlu příběhu Becherovky nepodlehl, propadne mu po návštěvě zdejšího muzea. Již u vstupu návštěvníky upoutá nezaměnitelná vůně bylinek, jako by byla již po staletí nasátá v místních zdech.
Při prohlídce sklepních prostor s kamennými klenbami stropů, prastarými sudy, skleněnými křivkami starých lahví, zažloutlým papírem etiket a s Becherovodem, kudy voňavý nápoj proudil široko pod okolní domy, budete mít pocit, že jste se ocitli v 19. století. Pocestujete v čase až do roku 1807, kdy poprvé spatřil světlo světa dodnes přísně utajovaný recept. Poznáte, jak likérka odolávala v průběhu let všem nástrahám, s čím vším se musela vypořádat a jak navzdory všemu díky odhodlání a vášni zakladatelů i jejich nástupců vzkvétala a rostla její sláva.
Kromě dobových exponátů a historie poznáte také současnou moderní výrobu a expedici. Na konci prohlídky nechybí ochutnávka slavného 13. pramene a dalších místních specialit.
Nyní máte dokonce možnost poodhalit ještě více tajemství slavného likéru. Díky limitovaným etiketám na lahvích Becherovky poznáte čtyři bylinky a koření, které ukrývá tajný recept. Tři z nich koupíte od března v běžné obchodní síti. Čtvrtou však seženete pouze a jen v muzeu Jana Bechera v Karlových Varech. Tato speciální edice etiket se vyrábí pouze jednou a nebude se opakovat. V místní prodejně pořídíte i další zajímavé suvenýry včetně proslulých kalíšků či Becherových lázeňských oplatek.
Navštivte kolébku světově proslulého českého likéru a poznejte jeho ohromující příběh a silnou tradici. Muzeum je kromě pondělí otevřeno každý den včetně nedělí a svátků od 9:00 do 17:00 hodin. Více o muzeu se dozvíte zde: www.becherovka.cz/muzeum.