Loading...
Součástí komplexu dětenického pivovaru je také Muzeum piva. A hned na úvod si můžeme prozradit, že se jedná o atrakci zajímavou a nevšední. Na tomto konstatování nic nemění ani fakt, že v tomto případě nejde o typické muzeum plné cenných historických artefaktů, ale spíše o hodně veselé muzeum figurín Madame Tussaud. A snad poprvé se tady dozvíme velmi důležitý historický fakt o tom, proč naši předkové zůstali v české kotlině. Bylo to prý jen a jen proto, že Praotec Čech, notně zmožený silný mokem, „zbouchnul“ jakousi otylou německou Brunhildu a dál už pak šlapat prostě nešlo.
A těšit se v muzeu můžeme nejen na figurínu dnešního Čecha, k prasknutí naplněnou „lahváči“, jejichž počet odpovídá průměrnému množství piv, které za rok každý z nás vypije, nebo miminko se „sbírkou plechovek“. Uvidíme totiž také, jak „chlastali“ např. staří Egypťané, Keltové, Inkové, ctihodní církevní otcové i císař Rudolf II. a jeho astrologové. Shlédnout můžeme i náznaky toho, jaký vliv na dějinný vývoj měla neodolatelná kombinace pivo – žena – kupka sena. Prostě sex, drogy a rock´n´roll v několika tisíciletích …
V rámci prohlídky muzea mj. nahlédneme i do bytu hlavního sládka a dozvíme se, co to byl tzv. kopulační list. A i když průvodce v dobovém oblečení tvrdil něco trošku jiného, je to – v podstatě a svým způsobem – opravdu to, co si myslíte, že to je …
Prohlídka Muzea piva je nedílnou součástí prohlídky zdejšího pivovaru. Za tu zaplatíme 100,- Kč (děti do 6 let zdarma, od 6 do 11 let 40,- Kč, junioři od 12 do 18 let a senioři 60,- Kč), vstupné se dá kombinovat se vstupem do dětenického zámku (dospělí pak např. zaplatí 200,- Kč, senioři 115,- Kč).
Četnost prohlídek se liší podle ročního období. O víkendech např. probíhají celý rok, každý den pouze v červenci a srpnu. V květnu září a říjnu mají „zavíračku“ jen v pondělí.