Japonská kamenná zahrada v Karlových Varech
Malá zahrada v japonském stylu vytvořená hlavně z kamenů poblíž hotelu Richmond. Objevuje se v ní prvek jin a jang a má symbolizovat jednotu, např. jednotu Evropy a Asie nebo muže a ženy. Mezi symboly jin a jang je bílá písková plocha, která znázorňuje moře. Jeden z kamenů v "moři" symbolizuje loď spojující Východ a Západ. Stejně tak symbolické jsou i ostatní kameny, např. ten, který představuje želvu, nebo vyšší kameny, které jako menhiry ční na okraji kruhové zahrady. Kamenná svítilna je podobenstvím Buddhy, tedy světla. Nerozsvěcí se v ní svíčka, protož sama lucerna je světlem.
Nápad na zřízení zahrady vyšel od japonské spisovatelky, žijící v Evropě, paní Masumi Schmidt-Muraki, zahradu navrhl Doc. Kanji Nomura.
Zahrada byla otevřena v červnu 1998. Je pojmenována po paní Haně Bälz, manželce německého lékaře Erwina von Bälze, který byl do Japonska pozván japonským císařem, aby zmodernizoval japonské lékařství. Tam se potkal se svou budoucí manželkou Hanou.
Místo není nijak ohrazené, je přístupné nonstop. Poblíž zahrady je velká obrazová tabule, která vysvětluje, co znamenají jednotlivé prvky.
Blízko této malé kamenné meditační zahrady najdeme pomník Ludwigu van Beethovenovi a pramen Štěpánka.