Skiareál Panorama Štědrákova Lhota
Malý lyžařský areál ve Štědrákově Lhotě je oblíbeným cílem lyžařů zejména z okolních obcí a měst (tedy Šumperska a Zábřežska). Ukrývá se v údolíčku pod Boudou, tj. druhou nejvyšší horou Hanušovické vrchoviny, v její nejvyšší části – Jeřábské hornatině. Odbočka k areálu je v centru vesnice před penzionem Lesanka (bývalá škola). Areál má k dispozici 2 vleky s talířovými kotvami.Svah u těchto vleků je i částečně v dosahu sněžných děl.
Areál je doplněn chatou s bufetem. Při větším zájmu (nad 10 osob) je možnost večerního lyžování na spodní části areálu. Díky tomu, že sjezdovky jsou na loukách, či pastvinách, lyžaři se můžou rozptýlit na celé ploše a nejsou tedy namačkaní na malé úzké trati. Štědrákova Lhota se může pochlubit, že na zdejších svazích začínal Ondra Bank, který pochází z nedaleké Rudy nad Moravou, pod kterou Štědrákova Lhota patří.
Mimo areálu Panorama je ještě před centrem vesnice menší areál Turek s talířovým vlekem v délce cca 500m. I u něj je k dispozici zasněžování a večerní lyžování (st, so).
Ceny v obou areálech jsou vcelku mírné, celodenní jízdné nepřesahuje 300,- Kč, parkování je zdarma, na větší skupiny je možnost domluvy různých slev. Štědrákova Lhota má i slušné spojení díky lince Šumperk – Ruda nad Moravou, která sem zajíždí a má zastávku u vlakového nádraží v Rudě, a to i o víkendech.
Štědrákova Lhota není sice žádným Topcentrem, ale případný nový návštěvník možná bude překvapen příjemným lyžováním bez velkých návalů, zejména pokud nevyžaduje těžké černé svahy. Zájemce jen musí počítat s omezenější délkou sezony, nadmořská výška areálů je od 500 do 700m, čili jaro zde nastupuje již většinou v březnu.
Od Štědrákovy Lhoty nevedou upravené běžecké stopy, ale místní si stopu většinou prošlápnou třeba k zelené TZ či po žluté TZ kolem Lazů, které směřují k Severomoravské chatě, kde se dá na nějaké stopy narazit, ostatně Jeřábské hornatina je zatím neobjeveným běžkařským rájem.