Loading...
Od rozcestí pod Huštýnem, kde zelená tur.značka svoji pouť končí, po hlavním hřebeni dál směrem k západu pokračuje červené tur.značení a trasa NS Veřovické vrchy. Z nadm.výše 700 m postupně klesá až do sedla pod Trojačkou, tvořící hlubokou sníženinu hřbetu ve výši 650 m nad hladinou moře. V délce asi půl kilometru se z hřebenové cesty, na níž na jednom místě kráčíme i po pěkné ukázce godulského pískovce, střídavě otvírají nádherné a až téměř „letecké“ pohledy k jihu a severu.
Na půlnoční straně lze vidět větší část Mořkova, velkou plochu zemědělsky obdělávané krajiny spadající do Podbeskydské pahorkatiny s velkou obcí Hodslavice a pozadí panorámatu je tvořeno Poodřím, hradbou Oderských vrchů a pláněmi Nízkého Jeseníku.
Jižní strana nám nabídne pohled do hlubiny údolí Rožnovské Bečvy, lemované kolem svých břehů četnými lidskými sídly, v popředí s nižším hřebenem Veřovických vrchů s Ostrým vrchem (641 m) a nad dolinou vysokým a modravým horským horizontem. Jeho největší část vyplňuje odnož Vsetínských vrchů oddělující se z hlavního hřebene na Tanečnici (912 m) a táhnoucí se až k městu Valašské Meziříčí. Za tímto horizontem na obzoru vykukuje ještě hřeben další větve Vsetínských vrchů a některé vrcholky Javorníků.
Velkým a bohužel smutným paradoxem je fakt, že kdyby nebylo kůrovce, tak by zde ty rozsáhlé mýtiny a holiny nebyly, neboť turistické trasy by po hřebeni procházely vzrostlým horským hvozdem a my bychom z okolní krajiny neviděli nic.