Obecní zvonička v podobě dřevěné rozsochy se stříškou byla zřízena někdy v 19. století, avšak není přesně jasné kdy. V indikační skice stabilního katastru z roku 1840 (viz
https://ags.cuzk.cz/archiv/openmap.html?typ=skicic&idrastru=HRA040018400) a v jeho reambulaci z roku 1871 (viz
https://ags.cuzk.cz/archiv/openmap.html?typ=omc&idrastru=B2_a_4C_293_3) však zakreslena není, i když to je pouze nepřímý důkaz, neboť záleží na geometrech, kteří tato mapová díla zpracovávali. V některých bylo uvedeno vše, v jiných toho chybělo docela dost. Ale nejspíše došlo k vybudování zvoničky až koncem 19. století.
Zvon z ní byl pak zrekvírován za 1. světové války. Nový nebyl zakoupen okamžitě. Teprve když nechtěli zdejší katolíci, aby se zvonilo na jejich kapličce lidem jiného vyznání nebo ateistům, rozhodla se obec pořídit nový zvon. Ten byl pořízen u firmy V. F. Červený v Hradci Králové za 2 000 Kč. Poprvé se jím zvonilo při slavnostním odhalení pomníku padlým v 1. světové válce, které se uskutečnilo 20. května 1923, přičemž vydání na obecní zvonek a zvonici činily tohoto roku 1 887,65 Kč.
Později byli zdejší katolíci opět dotázáni, zda by se nemohlo zvonit zemřelým jejich zvonem na kapličce. Poněvadž nebylo majitelem kapličky vyhověno žádosti přednesené Václavem Mokerským ve schůzi obecního zastupitelstva 15. srpna 1930, aby při pohřbech všech občanů bez rozdílu náboženského vyznání bylo zazvoněno, bylo schváleno usnesení o zbourání zchátralé dřevěné zvonice a místo ní postavit novou železnou. Na její projekt a zhotovení byly následně vyžádány nabídky.
Nakonec bylo provedení železné konstrukce nové obecní zvonice zadáno firmě Josef Černý, zámečnictví v Třebechovicích pod Orebem a umístěna měla být opět přes silnici proti hostinci Jaroslava Janko. Stalo se tak ve schůzi obecního zastupitelstva 6. února 1931.
Již v květnu téhož roku bylo oznámeno, že železná konstrukce zvonice je hotova. Její odvoz a zhotovení betonového základu bylo svěřeno Václavu Mokerskému. Železnou konstrukci dodala skutečně firma Josef Černý, zámečnictví v Třebechovicích pod Orebem. Její hmotnost činila 7,20 q, přičemž 1 q vyšel na 460 Kč. Celkový účet firmy tak činil 3 378,25 Kč. K tomu je třeba připočítat vybetonování základu cementárnou Václava Mokerského za 480,80 Kč a pořízení provazu ke zvonku od firmy Karel Rokos v Hradci Králové za 19 Kč. Celkové náklady tak vyšly na 3 878,05 Kč.
Později byl hledán někdo, kdo by na zvon zvonil. Ve schůzi obecního zastupitelstva 23. prosince 1936 bylo usneseno přijmout nového obecního strážníka a ponocného. Jedním z jeho úkolů bylo každý den zvonit v poledne a večer za soumraku na obecní zvonek.
Během německé okupace musel být obecní zvonek odevzdán na válečné účely. V roce 1944 koupil František Hušek z čp. 51 zvonek z náhradního kovu a daroval jej obci. Následně byl do zvoničky zavěšen. Od té doby byla zvonička několikrát natřena, např. roku 1972, kdy se této práce ujali zdejší hasiči Josef Hanyk a Jaroslav Novotný, jež tak plnili svůj závazek, který uzavřeli pro zlepšení vzhledu obce.