Poněkud strastiplná pouť za Bohuslavem Reynkem do Petrkova
Trasy • Pěší trasa • Malá náročnost
Jako cíl prvního ze dvou víkendů otevřených památek jsme si zvolili město Havlíčkův Brod, abychom navštívili především zdejší zajímavé kostely, ale i další atrakce, jako je třeba stylová Štáflova chalupa či nedaleká Štáflova bašta.
Ale vzhledem k velmi hezkému počasí jsme si chtěli dopřát také trochu turistiky a vydali se po dopolední prohlídce památek po zelené značce a zároveň naučné stezce Bohuslava Reynka do básníkova působiště v nedalekém Petrkově.
Jenže zdánlivě bezproblémová trasa se začala vyvíjet poněkud neočekávaně nejpozději za prvním rozcestím u vodní nádrže Žabinec…
Dosud úzká pěšina byla totiž v následujícím úseku natolik zarostlá kopřivami a tak málo prošlapaná, natož pak nějak udržovaná, že to můj doprovod znechuceně vzdal!
Poté už mne ani příliš nepřekvapilo, že se muselo následně projít také jakousi bažinou, po níž naštěstí následovalo ještě pár přechodů potůčku, aby si člověk trochu vymáchal zablácené boty…
Odhodlání dojít až k cíli mne však neopustilo ani při místy nepříliš přehledném značení, a tak jsem se nakonec přece jen v Petrkově ocitla a po dalším půl kilometru už po pohodlné silničce úspěšně nalezla i kýžené umělcovo bydliště!
Jen škoda, že mi nezbylo více času k jeho prozkoumání, po zběžném seznámení se současnými kočičími obyvateli jsem totiž vzhledem k pokročilému času musela vyrazit ke zpátečnímu pochodu po zmíněné, naštěstí přehledné a pohodlné cyklostezce.
Na rozdíl od turistické značky, vedoucí sice relativně stinným, ale v této roční době opravdu nepříjemně zarostlým údolím, byly v této náhorní části trasy krásné rozhledy do okolní KRAJINY včetně celého panoramatu Brodu.
Reynkova naučná stezka tedy zřejmě moc navštěvovaná není, takže nejste-li skutečně otrlými turisty, do Petrkova se určitě vydejte raději cyklotrasou!