Loading...
Tipy na výlet • Vycházka - půldenní • Celodenní výlet • Za sportem • Do přírody • Na hory
Jedeme na dvoudenní zájezd do Bavorska na prohlídku pohádkově krásných zámků, kde žil nebo které postavil bavorský král Ludvík II.. Prohlídku zámků Hohenschwangau a Neuschwanstein už máme za sebou. Ještě nás čeká prohlídka zámků Linderhof a Herrenchiemsee. Zde jsme měli zajištěný nocleh.
Garmisch-Partenkirchen je horské letovisko na jihu Bavorska, těsně u hranic s Rakouskem. 15 km jižním směrem je nejvyšší hora Německa Zugspitze (2962 m). Po mnoho století to byly dvě samostatné obce – na západě Garmisch a na východě Partenkirchen. Od sebe byly odděleny řekou Partnach. Starší je Partenkirchen, které založili Římané na své obchodní stezce z Benátek do Augsburgu. Hlavní třída Ludwigsstrasse navazuje na původní římskou silnici. Tuto ulici jsme si prošli. Jsou tam nádherné malované domy, takové se snad vidí skutečně jen v Bavorsku.
O 800 let později založili Němci na druhém břehu osadu a každá tato samostatná obec se vyvíjela naprosto samostatně a naprosto odlišně.
Až r. 1935 bylo nařízeno obě města spojit z důvodu očekávání zimních olympijský her. Ty se konaly r. 1936. V letech 1978 a 2011 se zde konalo mistrovství světa v alpském lyžování. Každý rok se zde konají závody ve skocích na lyžích, které jsou součástí Turné čtyř můstků. Zdejší olympijský skokanský můstek byl r. 2007 (po 57 letech) zbourán a postaven nový, který byl dán do provozu 21. prosince 2007.
Nocleh se snídaní jsme měli zajištěn zde v hotelu Atlas Sport. Ubytování bylo bezvadné, pokoje velké, každý pokoj měl vlastní sociální zařízení, televizi. Snídaně byla formou švédských stolů a byla skutečně bohatá.
V hotelu není restaurace. Jen 10 minut od něj je však nádherně historické centrum, kde je řada hotelů, kaváren i restaurací. My jsme hledali nějakou pivnici. Nechtěli jsme žádný přepych, ale něco takového normálního. Jedna pivnice byla přímo na hlavní Ludwigstrasse, ale bohužel zavřená. Přesně to, co jsme hledali, jsme našli blízko - tuším v ulici Faukenstrase nebo Römerstrasse. Veškerá piva měli za jednotnou cenu 3,10 Eura. Prodávali tam Mnichovské pivo Hacker-Pschorr – světlé i pšeničné. To pšeničné mi skutečně chutnalo.
Do města jsme dorazili až večer, prošli jsme si jen tu nejstarší část města - hlavní Ludwigstrasse a zašli se podívat do farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde právě končila mše. Malovanými domy jsem byla zcela nadšena. Jenže bohužel mrholilo, bylo mlhavo, zima a foukal studený vítr. Takže nikam dál jsme už nevyrazili. Dokonce nedaleký skokanský můstek jsme viděli až ráno.
Město je oblíbeným rekreačním střediskem zimních sportů, ale i turistiky. Je tam řada vleků a lanovek. Z města na jih vedou turistické trasy. Dovedla bych si představit tam pád dnů pobýt a prochodit po horách. Snad někdy jindy.