Ke Slučím kamenům
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Romantika • Vycházka - půldenní • Do přírody
Kam a jak jedeme?
Při cestě na jarní odpočinek v Krkonoších jsme se zastavili v osadě Hájemství, která katastrálně spadá pod obec Vítězná, aby jsme v její blízkosti navštívili tajemné skalní útvary, které se nacházejí ve zdejších lesích.
Z Hájemství se vydáváme po žluté značce směrem na Debrné.
Prvním zajímavým místem na cestě nejsou žádné kameny, ale je jím pramen Černého potoka, upravený jako studánka. Jen kousek pod prameništěm se nalézá uměle vytvořené jezírko, které pěkně dokresluje půvabnou atmmosféru okolí pramene.
Další zajímavostí na cestě jsou tajemné Buddhovy kameny. Jedná se o samostatně stojící skalní útvary roztroušené v lese. Největší kamenný útvar se nazývá Karolinina vyhlídka. V současné době z ní přes vzrostlé stromy ale káždý výhled není.
Další část cesty nás již nasměruje k samotným Slučím kamenům.
Chráněný skalní útvar se nachází na vrcholu Kocléřovského hřbetu a je tvořen vrstvami různě starých a kvalitních pískovců. Různá kvalita pískovce způsobila i to, že jsou ve Slučích kamenech pukliny různých velikostí a tvarů způsobené zvětráváním skalního útvaru.
Slučí kameny mají 25 merů na délku, široké jsou 10 metrů a z jejich vrcholu zhlížíte k zemi z výšky 7 metrů.
Po prohlídce Slučích kamenů pokračujeme i nadále po žluté značce a to až ke křížení s cyklotrasou 4322. Zde odbočíme vlevo a dostaneme se nazpět do osady Hájemství.
Za čím jedeme?
Jdeme se projít pěknou přírodou a obdivovat její krásy.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Celá procházka je dlouhá asi 4 kilometry, takže stačí mít s sebou jen něco na napití.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
To, za čím jsme šli. Slučí kameny jsou nádhernou ukázkou co umí příroda vykouzlit.
Ostatní informace
Zaparkovat se dá v pohodě na začátku osady Hájemství, při příjezdu od Nemojova, přímo na trase žluté značky, po které půjdeme.