Krátce ve Vídni
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Celodenní výlet
Kam a jak jedeme?
Už mnohokrát jsme projeli Vídní bez zastavení a mířili si to na jih. Pryč jsou doby, kdy se otevřely hranice a každá škola nebo podnik vyrazili za hranice obdivovat nejen krásy Vídně, ale také nakupovat "fáčka" v u nás nebývalých hypermaketech. Vídeň se pro nás stala pouze průjezdním bodem v navigaci. Přišlo mi to škoda a tak jsme s našimi teenagerkami vyrazili za novým fenoménem "Primark" a pokusili se nákupy spojit s troškou poznání.
Za čím jedeme?
Levné nákupy naši skupinku dobře naladily a po šesti hodinách strávených v jednom obchodě jsme vyrazili do centra Vídně. Procházku Vídní jsme začali hledáním kešek v okolí paláce Belveder. Pak jsme pokračovali kolem městského parku do samého centra Vídně. Po pár nezbytných fotkách Stephans domu jsme nasedli na metro a objeli večerní Vídeň metrem. Nepodařilo se nám zjistit, jak dlouho můžeme na jízdenku na jednu jízdu jezdit, a tak jsme objeli snad půl města. Jedna zastávka (trasa U2) byla hodně zajímavá. Vystoupili jsme z vagonu metra, udělali tři kroky a byli na mostě. Pod námi Dunaj, nad námi nebe plné hvězd a měsíc a kolem dokola svítila Vídeň. V dálce mezi stromy problikovalo vídeňské ruské kolo v Práteru.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Ubytování ve Vídni jsme měli blízko Hlavního nádraží. Pár kroků od hotelu byla zastávka metra. Hotel nebyl drahý, ale služby ano. Snídaně 6,9eur za osobu a parkování v garáži hotelu 12eur za noc.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Velikonoční atmosféru ve Vídni připomínalo pouze čokoládové zboží v supermarketech nebo malinká výzdoba na hlavním nádraží. Že jsou velikonoce jsme si uvědomili až druhý den v Schönbrunnu. Vídňané mají moc pěkné místo na nedělní procházky, běhání a zábavu. V Schönbrunnu najdete od všeho trochu - historie, zoologická zahrada, velikonoční trh, zábava v bludišti nebo na dětském hřišti. Po předchozím neúspěchu s odlovem kešek v centru Vídně jsme konečně alespoň jednu našli v zámeckém parku.
Ostatní informace
Je třeba si dávat pozor, kde parkujete a raději zaplatit parkovné na nějakém záchytném parkovišti (v obchodním centru stála hodina 3,1eur, u Schönbrunnu přes 4eura) a cestovat metrem. Jedna jízdenka v metru vyšla na 2,2 eura. Lze samozřejmě koupit celodenní jízdenku. Ve všech automatech na parkovné, na metro jsme mohli platit platební kartou. Ubytování jsme měli v akci za velmi slušnou cenu přes booking.