Kulturní život v terezínském ghettu - Magdeburská kasárna
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Vycházka - půldenní • Za kulturou
Kam a jak jedeme?
Tento článek pojednává o místě, které je přímo spjato s tou nejtemnější historií městečka Terezína. Byla to totiž právě Magdeburská kasárna, kde sídlila za druhé světové války jednotka SS, která rozhodovala o životě ve městě.
Za čím jedeme?
V současné době, je v Magdeburské kasárně instalována expozice, která nás seznamuje s kulturním životem v terezínském ghettu za druhé světové války. Postupně se zde seznámíte s hudbou, vývarným uměním, literarní tvorbou a divadlem terezínského ghetta.
Krom nucených grafik a textů, které měli terezínské gheto polidštit před světem a které byli tvořeny na žádost jednotek SS, zde vznikala i neoficiální tvorba. Z této tvorby se nám do současnosti dochovalo spousty zajímavých exemplářů např. časopis Vedem, kresby nadaných židů, literární ukázky popisující život v ghettu apod.
Jednou z nejzajímavějších místností těchto kasáren je ovšem replika ženské vězeňské ubikace, které se nacházeli v Malé pevnosti. Tato místnost velmi autenticky dokládá těžké životní podmínky, která zde panovaly.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
V Terezíně naleznete několik míst, kde se můžete občerstvit.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Velmi nás zaujala replika vězeňské ubikace, ale i kresby a texty umělců z terezínského ghetta.
V Terezíně si určitě také nenechte ujít návštěvu Malé pevnosti (více info zde), Národní hřbitov Terezín (více info zde) a Muzeum ghetta (více info zde)
Ostatní informace
Otevírací doba:
od 1.11 do 31.3: denně od 09:00 do 17:30
od 1.4 do 31.10: denně od 10:00 do 18:00
Vstupné:
plné 160 Kč
snížené: 130 Kč
vstupenka do Muzea ghetta platí i do bývalých Magdeburských kasáren a naopak