Neobjevená Goethova skalka
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Romantika • Vycházka - půldenní • Do přírody
Kam a jak jedeme?
Máte-li namířeno do nejzápadnějšího koutu naší republiky, neměli byste určitě vynechat oblast, která se rozprostírá mezi městem Aš a obcí Hazlov. Tuto oblast si zamiloval i významný německý básník Johann Wolfgang von Goethe.
Za čím jedeme?
Vyrážíme-li na cestu automobilem, zaparkovaný ho můžeme nechat buď v osadě Skalka nacházející se zhruba 3 km severně od Hazlova nebo na parkovišti v zatáčce na hlavní silnici spojující Hazlov a Aš.
Popisovat budeme cestu právě od onoho parkoviště. Od něho se vydáme po modré turistické značce. Zhruba po kilometru se k ní přidá značka zelená signalizující naučnou stezku.
Od tohoto místa nabere cesta na zajímavosti, jelikož se budeme pomalu přibližovat ke skále, která je hlavním cílem našeho výletu. K té dorazíme zhruba po dalším kilometru, kdy se turistovi otevře nádherný pohled na bílou skálu křemencového složení. Samotný skalní útvar je dlouhý zhruba 400 metrů, nicméně je třeba říci, že skály lemují náš výlet daleko delší dobu.
Popojdeme-li od skály o kousek dále, dorazíme k rozcestí, od kterého vede zhruba 300 metrů dlouhá cesta ke Goethově kameni, který si oblíbil tento básník jako místo odpočinku při návratech z Mariánských Lázní do svého Německa. Na tomto místě náš výlet končí a vrátíme se zpět stejnou cestou k automobilu.
Vyrazíme-li od Skalky, pak půjdeme rovněž po modré a ke Goethově skalce dorazíme zhruba po jednom a půl kilometru.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Při výletu jsme nevyužili žádné možnosti ubytovacích ani stravovacích služeb.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Absolvovaná procházka je velmi příjemným zpestřením volného odpoledne a nezbývá ji než doporučit návštěvníkům tohoto kraje.
Ostatní informace
Při výletu jsme nenavštívili žádná zpoplatněná místa. Vstup do přírody je volný.