Barokní most v Lahošti.
V druhé polovině 18. století byl na jihovýchodním okraji obce Lahošť postaven barokní most přes potok Bouřlivec.
Most má dva segmentové oblouky s opěrným pilířem uprostřed. Zděná část mostu byla později částečně omítnuta a v roce 1988 byl most nevhodně přestříkán cementovou omítkou.
Most byl vyhlášen kulturní památkou.
Nadmořská výška:
217 metrů nad mořem
GPS souřadnice:
uložit .gpx soubor
(50.618, 13.768)
Poslední aktualizace: 13.10.2017
Vyhledání vlakového spojení na výlet
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Lahošť
Vyhledání vlakového spojení
Příspěvky z okolí Barokní most v Lahošti.
Lahošť - Výklenková kaple so sochou sv. Jana Nepomuckého
Kaple
Barokovou pamiatkou v obci Lahošť, ležiacej medzi Duchcovom a Teplicami, je výklenková kaplnka so sochou sv. Jana Nepomuckého z roku 1733. Kaplnka má v pôdoryse tvar obdĺžnika, fasáda má hladké pilastry, je ukončená rímsou a segmentovým štítom. V nike kaplnky je umiestnená pieskovcová socha sv. Jana Nepomuka. Socha je umiestnená na hranolovitom podstavci. Sv. Jan Nepomucký je odetý v dlhom plášti, na hlave má biret, v pravej ruke drží palmovú ratolesť, v ľavej má kríž.V niké sú okrem sochy umiestnené a…
0.2km
více »
Lahošť - Historické mosty
Most
Obec Lahošť v okrese Teplice sa v písomnej zmienke spomínana v roku 1450. V roku 1882 v obci objavili počas výkopových prác poklad - bronzový kotol s rôznými pr…
0.3km
více »
Lahošť - "Vápenka", bývalý zatopený vápencový lom
Jezero
Pokiaľ budete cestovať teplickým okresom, konkrétne medzi mestami Teplice a Duchcov a máte čas na odpočinok, alebo pozrieť si krásne miesto v prírode, treba sa …
0.4km
více »
Historický most Lahošť.
Most
Na severozápadním okraji obce Lahošť byl v druhé polovině 18. století postaven barokní most z neomítaného lomového kamene přes potok Bouřlivec. Most má tři segmentové oblouky a dva opěrné pilíře. Přes most vede hl…
0.8km
více »
Lahošť u Duchcova - Vodárenska veža u Obřího pramene
Technická památka
Obec Lahošť v Ústeckom kraji a okrese Teplice má približne 680 obyvateľov. Nachádza sa približne jeden kilometer severne nad mestom Duchcov. Prvá písomná zmienka o obci je zo 14. a 15. storočia, v období keď obec patrila pod hrad Rýzmburg. Pokiaľ by ste cestovali cez Ladhošť z Duchcova smer Teplice po ulici Teplická, možno by vás upútala u križovatky smer Jeníkov murovaná hran…
0.9km
více »
Walterova vápenka v Hudcově.
Technická památka
Bývalá vápenka stojí na jižním okraji Hudcova u silnice vedoucí do Všechlap. Byla postavena v polovině 19. století. Zděná jednopodlažní budova, ke které je přis…
1km
více »
Vodná nádrž Všechlapy a prechádzka jej okolím
Vodní nádrž
Vodná nádrž Všechlapy sa nachádza v okrese Teplice, Ústeckom kraji pri obci Zabrušany neďaleko Duchcova, jej názov je odvodený z názvu obce Všechlapy, časti obc…
1.3km
více »
Stará cihlářská pec v Hudcově.
Technická památka
Rozvoj těžby jílů a zeminy v druhé polovině 19. století umožnil výrobu ve 140 vápenkách a 30 cihlářských pecí v okolí Teplic. Jedna cihlářská pec se dochovala v Hudcově. Zchátralá pec stojí poblíž ulice Rokle na soukromém pozemku. Čtvercová pec má jehlancové zastřešení s komínem. Vnitřní prostor je vyhloubený pod úrovní terénu. Dnes je kulturní památkou.
1.3km
více »
O obci Újezdeček
Tipy na výlet
O obci Újezdeček.
Obec Újezdeček měla v minulosti název Malý Újezd a byla známa v souvislosti s klášterem benediktinek v Teplicích. Až teprve v dochovaných pramenech se o něm píše v r. 1398, a sice v …
1.4km
více »
Vodní nádrž Všechlapy
Vodní nádrž
Mezi Duchcovem a Teplicemi, na severním okraji obce Zábrušany byla vybudována v roce 1961 velká vodní nádrž. Nádrž je na soutoku potoka Bouřlivec a Loučenského potoka.. Slouží jako záložní zdroj vody pro elektrárn…
1.5km
více »
Vyhlídková věž kostela Církve československé husitské v Duchcově
Kostel
Kostel Církve československé husitské v Duchcově.
Kostel Církve československé husitské je secesní stavbou a byl postaven v listopadu r.1899 a o necelé 3 roky později v dubnu 1902 byl vysvěcen. Zvon,který se v tomto kostele nachází byl odlit v r.1901. Stavbu kostela navrhli architekti J.W.Gräubner a R.Schilling z Drážďan.
Věž kostela,která má přízvisko Soví věž měří 42 m a je to věž vyhlídková. …
1.6km
více »
Jeníkov
Vesnice
Obec Jeníkov leží na úpatí Krušných hor mezi Duchcovem a Teplicemi. Přestože turistické trasy ho míjí, za návštěvu tato obec stojí. Jedna červeně značená trasa z Duchcova na Bouřňák Jeníkov míjí, a pokud nepřijedeme autobusem, nebo vlakem (stanice je v místní části Oldřichov) je tato cesta pro návštěvu nejvhodnější.
První písemná zmínka o obci je z roku 1352, která se týká…
1.7km
více »
Jeníkov - pamiatky v centre obce
Vesnice
Obec Jeníkov v Ústeckom kraji a okrese Teplice má približne 885 obyvateľov. Leží približne 4 kilometre severne od mesta Duchcov na toku potoka Bouřlivec. Prvá písomná zmienka o Jeníkove je z roku 1352. Hlavnou pam…
1.7km
více »
Přes pár vesnic a Všechlapské přehrady k vytouženému mostu v Želénkách
Cestopisy
Neděle byla, co počasí se týká, jako vymalovaná, a tak jsme neseděly doma a vyrazily s kamarádkou a mým pudlíkem do přírody…Vzaly jsme to z Řetenic přes Panorama, odkud byly nádherné výhledy na velký k…
1.7km
více »
Jeníkov - kaple sv. Anny
Kaple
V centre obce Jeníkov sa nachádzajú dve sakrálne pamiatky, juhovýchodne od kostola sv. Petra a Pavla je to kaple sv. Anny. Dnešná kaple sv. Anny je bývalý presbytárium, ktoré sa zachovalo z pôvodného jenikovského kostola Zvestovania Panny Márie. Kostol Zvestovania Panny Marie postavili v období polovice 16. storočia, v roku 1756 ho poškodil požiar, z jeho torza - presbytária, k…
1.7km
více »
Jeníkov u Duchcova - kostel sv. Petra a Pavla
Kostel
Obec Jeníkov leží pod Krušnými horami medzi známymi mestami Duchcov a Teplice. Obec sa po prvýkrát spomína v roku 1352, v stredoveku bol súčasťou panstva hradu Riesensburg v Oseku. Dominantou obce Jeníkov je farný kostol postavený v centre obce na miernom oválnom návrší, takže je dobre vidieť už z väčšej diaľky. Kostol sv. Petra a Pavla je neskorobarokovou stavbou postavenou v…
1.7km
více »
Sloup Nejsvětější Trojice v Zámeckém parku v Duchcově
Socha
Sloup Nejsvětější Trojice v Zámecké zahradě v Duchcově.
Barokní sloup, který dnes stojí v Zámeckém parku tady nestával pořád,původně stál u silnice do Teplic.A ještě později…
1.9km
více »
Duchcov-jarní procházka rozsáhlým zámeckým parkem
Výletní místo
Duchcov- jarní procházka rozsáhlým Zámeckým parkem.
Vyjely jsme naše parta ženských do Duchcova skoro jako každý rok prohlédnout si celý zámecký park,který má neuvěřitelně…
1.9km
více »
Duchcov - pomník obětí důlní katastrofy na Nelsonu III.
Pomník
Ťažba uhlia pod Krušnými horami, v Severočeskom hnedouholnom revíre bola v minulosti veľmi rozšírená. K viacerým hnedouholným dolom patril aj Nelson III, ktorý v roku 1885 založila anglická ťažiarska spoločnosť vedená Williamom Refeenom. Na dole Nelson III ťažili jedno z najkvalitnejších druhov hnedého uhlia s bohatou výhrevnostou. Práca pri ťažbe uhlia v podzemí je veľmi namáh…
1.9km
více »
Slovanské hradiště Zabrušany
Hradiště
Na okraji obce Zabrušany směrem na Všechlapy, nedaleko města Teplice (v Čechách) se kdysi nacházelo třídílné, ranně středověké Hradiště, které bylo jedním z největších a nejvýznamnějších v…
1.9km
více »
Za kamenným mostem do Želének, aneb není most jako most...
Cestopisy
Nevím, zda tento článek mohu nazvat cestopisem…Podle mě má na to plný nárok, už proto, že to cesta byla, byť začala a skončila úplně jinak, než jsem měla v plánu.
Mám ráda kamenné mosty a tak jsem se za jedním z nich vydala. Na mapě jsem si našla, že se takový obloukový most nachází v obci Želénky, jež přísluší k Zabrušanům. A jsou tam i jiné památky k vidění…
O této obci…
2km
více »
Do Duchcova opět přijel Casanova...
Tipy na výlet
Do Duchcova opět přijel Casanova…
Samozřejmě že nepřijel, nemohl vstát z mrtvých, neboť Casanova už okolo 200 let odpočívá na bývalém hřbitově u kaple sv. Barbory, kde byl pochován. Zato si užívá své posmrtné slávy, neboť v době, kdy zemřel, se konají každý rok na jeho počest života na zámku tzv. Casanovské slavnosti, které trvají od Pátku do neděle.
Casanova…
2.1km
více »
Duchcov - Rybník Barbora
Rybník
Najväčšou vodnou plochou mesta Duchcov je rybník Barbora. Keďže Duchcov a okolie je po storočia spojené s ťažbou, dolovaním uhlia, nesie pomenovanie rybníka podľa patrónky baníkov. Svätá Barbora je od 13.storočia …
2.1km
více »
Zámecký kostel v Duchcově.
Kostel
Zámecký kostel „ Zvěstování Panny Marie v Duchcově“.
Zámecký kostel vznikl na místě starší renesanční stavby z roku 1587.V jižní části kněžiště se zachovala část zdiva z kostela sv.Jiří, který tu stával.
Kostel nechal postavit Arnošt Josef z Valdštejna. Vysvěcen byl v r.1722.Kostel je součástí zámeckého areálu.
R.1826 byl kostel celkově rekonstruován.
Vnitřek kostela…
2.1km
více »
Duchcov
Zámek
Zámek Duchcov je architektonickým skvostem severních Čech a kulturní dominantou města Duchcova v Ústeckém kraji. Zámek je možné navštívit v dubnu a říjnu od středy do neděle a od květ…
2.2km
více »
Liptická vyhlídka v Duchcově po rekultivaci dolu
Vyhlídka
Liptická vyhlídka v Duchcově po rekultivaci dolu
Na místě, kde stojí nyní vybudovaná vyhlídka po rekultivaci dolu, stávala kdysi osada Liptice, jejíž původ pochází okolo r. 1209, kdy patřila ke hradu …
2.5km
více »
Duchcov
Městečko
Duchcov leží v Ústeckém kraji, jihozápadně od města Teplice. Duchcov najdeme mezi dvěma horskými pásmy, Krušné hory a České středohoří. Město je známé jako poslední útočiště dobrodruha a milovníka Giacoma Casano…
2.5km
více »
G. Casanova na zámku Duchcov
Tipy na výlet
Giamo Casanova byl znalec žen, světoběžec a legendární postava 18. stolení. Jméno Giamova Casanova je se zámkem Duchcov nejvíce spjato v posledních letech jeho života. Casanova na zámku Duchcov st…
2.5km
více »
klášter Osek u Duchcova
Klášter
Osek u Duchova Při toulkách krajem pod Krušnými Horami jen těžko nalezneme místo, které by dokázalo lépe dokumentovat spojení svého těžkého osudu se zdejším těžce zkoušeným krajem. Zatímco severo…
5.5km
více »