Kačení louka
Turistické cíle • Výletní místa a parky • Rezervace
Chrání zvodnělou terénní depresi, která je doplňována přísakem podzemní a Jarní povrchové vody. Středem území prochází železniční trať. Při jejím budování byly některé části území uměle prohloubeny kopáním hlíny (výměra 16,12 ha).
Díky značné pestrosti biotopů (od volné vodní hladiny přes rozsáhlé ostřicové porosty až po bažinné olšiny a lužní les) patří Kačení louka mezi nejcennější mokřady na území CHKO Litovelské Pomoraví.
Území má i atraktivní vzhled, ale z důvodu charakteru území i z důvodu zajištění klidného hnízdění ptactva nelze Vstup do rezervace doporučit.
Flóra: Na nevelké ploše rezervace bylo nalezeno téměř 200 druhů rostlin, mj. zevar nejmenší, pryskyřník velký, žebratka bahenní, bazanovec kytkokvětý, rdest ostrolistý, bahnička bradavičnatá a pomněnka trsnatá. Z podhorských druhů se vyskytuje oměj pestrý, kýchavice bílá Lobelova, pryskyřník hajní, šťovík vodní a žluťucha orlíčkolistá. Z druhů lužních lesů se vyskytuje především sněženka podsněžník.
Fauna: V početných populacích se zde vyskytuje čolek velký, kuňka obecná, skokan štíhlý a rosnička zelená, málo početná je populace čolka horského a skokana ostronosého. Žije zde užovka obojková a hnízdí potápka malá, čírka modrá, chřástal vodní, slípka zelenohá a strnad rákosní.