Stará Červená Voda – kostel Božího Těla
Jak praví památkový katalog, jde o jeden z nejstarších kostel na Jesenicku. V jeho zdech se uchovává raně gotické jádro, takže vznik stavby se dá klást někam do konce 13. století. Původně byl kostel zasvěcen Nanebevzetí Panny Marie. V době reformace (16. století) zdejší kraj silně zasáhl vliv luteránství, kdy se také změnilo zasvěcení svatostánku.
K prvním úpravám zřejmě došlo zřejmě počátkem 16. století a kolem roku 1610. Přestavbu si vyžádalo množství poutníků k obrazu Panny Marie. Obraz byl ale ukraden a tím přestaly i poutě. Chrám byl poničen vojsky v období 30tileté války.
Od roku 1651 je kostel zasvěcen Božímu Tělu. Oprav se dočkal roku 1684 a hlavně v l. 1755–56, kdy dostala stavba barokní podobu.
Jde o jednolodní stavbu s mírně předsunutou věží. Loď i presbytář mají klenutý strop, v presbytáři jsou patrné pozůstatky gotických fresek. Vnitřní omítky jsou hladké, hlavnímu oltáři dominuje obraz Ježíše Krista, na stropě kněžiště malba s anděly, dvojice andělů je u schránky na oltáři, po stranách sochy Svaté rodiny. Sochy Panny Marie a Krista jsou i po stranách presbytáře v hlavní lodi. U vstupu do kostela můžeme objevit kamenný reliéf Božského srdce od místního kameníka.
Vnější zdi kostela jsou členěny lesénami, po stranách věže jsou štítové voluty. Závěr kostela je rovný, patrně jde o nejstarší část kostela, dnes presbytář. Na jižní straně je přistavěná sakristie a kaple.
Kostel je obklopen již nepoužívaným hřbitovem, kde objevíme rovněž zajímavé artefakty, boží muka ze 17. století a patrně původní kamennou křtitelnici.