Technické muzeum Brno
Turistické cíle • Památky a muzea • Muzeum
Technické Muzeum v Brně mě v podstatě asi nikdy nelákalo. Už jen z toho názvu technické se mě ježily vlasy hrůzou na hlavě. Představovala jsem si jak tam jsou rozmontovaný různý udělátka a kolem nich běhají nadšeně blázni, kteří se v těchto šílenostech vyžívají. Takže jsem vůbec nebyla nadšená z toho, že jsem se tam měla jít podívat. No ale co se dalo dělat.
Musím uznat, že název je sice příšený, ale Muzeum bylo úžasné. Je tam strašně moc věcí ze kterých jsem byla fakt nadšená. Jedna z částí je třeba zaměřená na brailovo písmo, pak je tam k vidění stará zubní ordinace, různé hudební nástroje atd. Fakt je tam toho spousta. A nejvíc mě dostalo, když jsem v některých vystavených exponátech poznávala věci, které jsem ještě nedávno viděla ve svém okolí jako běžně používané součásti domácností.
Rozhodně doporučuji jako zpestření víkendového odpoledne. Hlavně pokud je venku ošklivě.
Dle mého názoru skvělým tipem na výlet je Technické muzeum v Brně. Dá se sem dostat autem poměrně snadno a to po celý rok. Pokud se někdo rozhodne jet vlakem, stačí dojet na nádraží Brno hlavní nádraží, nastoupit na tramvaj č. 12 nebo 13 a vystoupit na zastávce Technické muzeum. Vstupné pro studenty je 40 Kč. A opravdu návštěva stojí za to. Kde jinde byste našli v jedné místnosti funkční parní stroje nad kterými je zavěšeno letadlo a vrtulník. Každý si zde může přijít na své. Nachází se zde exempláře automobilů, motocyklů, letadel, parních strojů, kovářství, hudebních strojů, televizorů, rádií, počítačové techniky a mnoha dalších věcí. V současné době se připravuje expozice leteckých motorů, která jistě bude stát za to. Když jsem byl v muzeu já, nacházelo se tam se mnou ještě asi jen deset lidí. Je škoda, že po takových místech chodí tak málo lidí. Pokud tedy nevíte kam v Brně, Technické muzeum je jistě skvělá volba.
V Technickém muzeu najdeme expozice letectví, nožířství, Dopravy (i historických vozidel), sdělovací techniky, mechanické hudby, kultury nevidomých, vodních i parních motorů, kovolitectví, řemesel, železářství a historické stereovize.
*
Další má povídání o některých navštívených místech a cestách se nacházejí na mém blogu: https://cestou-necestou-s-matejem.blogspot.com/ a také na stránkách iDNES: http://pavelliprt.blog.idnes.cz/