TURISTIKU PODPORUJÍ
61 581 turistů a cestovatelů
112 636 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 403 422,- odměny za články

Přerov

Přerov je město ležící na řece Bečvě a má přibližně 45 tis. obyvatel. První písemná zmínka o Přerovu pochází z roku 1141. Historie Přerova je spjata s působením jednoty bratrské a šlechtickými rody Pernštejnů a Žerotínů.

Tip:  
Turistika & volný čas Oblíbená místa a aktivity Doporučujeme
Tipy na výlety Přerov (44) Hrad Helfštýn Ubytování Přerov
Turistické cíle (539) Zbrašovské jeskyně  Lázně Teplice nad Bečvou
Pěší trasy (33)  Cyklotrasy (9) Koupaliště Výkleky  Mapa Přerova

Zámek Tovačov

Turistické cíle Památky a muzea Zámek

Novorenesanční Zámek Tovačov dnes stojí na místě bývalého gotického vodního hradu, o němž je první písemná zmínka z počátku 14.století. Ovšem ještě před hradem zde stála vodní tvrz postavená zřejmě na počátku 12.století.

Ve 14.století zdejší panství vlastnil král Jan Lucemburský, který potřeboval peníze a proto hrad zastavil Jindřichovi z Lipé a po nich ho získal rod Cimburků. Majetkem tohoto rodu zůstal hrad až do roku 1502 a zapsal se do podoby Tovačovského zámku velmi výrazně. Nejdříve na konci 14.století Ctibor Tovačovský provedl rozsáhlou přestavbu ve stylu vrcholné gotiky a za něho byla postavena také více než 90 metrů vysoká věž, která je dominantou zámku. Za posledních Cimburků bylo započato s přestavbou hradu na renesanční zámek, kterou dokončili už Pernštejnové v 16.století. Ti z hradu udělali mohutnou raně renesanční pevnost, současně však splňující soudobé nároky na pohodlné bydlení. Za Salm-Neuburgů pak následovaly barokní úpravy, které ukončila třicetiletá válka. Zámek utrpěl velké škody - nejprve v roce 1619, když jej vydrancovalo vojsko generála Buchheima, a poté roku 1643, kdy jej dobyla švédská armáda generála Torstensona.

V 17. a 18. století byl hrad přestavěn na pohodlné šlechtické sídlo. Na konci 19. století mu dali konečnou podobu Gutmannové, za jejichž držení přibylo novorenesanční křídlo. Dnes je zámek v majetku státu.

Zámek má čtyřkřídlou dispozici kolem nepravidelného dvora, který lemují budovy, lišící se od sebe vzhledem i výškou, podle toho ve které době vznikly. Okna s mramorovým ostěním jsou příkladem raně renesanční italské architektury. Východní křídlo postavili v pozdních renesančních formách Pernštejnové. V baroku byla vystavěna ve 2. patře severního traktu osmiboká kaple se segmentovou kupolí. Interiéry mají jednak renesanční a jednak barokní výpravu. Pozoruhodný je Rytířský sál. Zajímavostí je schodiště ve stylu Vídeňské opery v interiéru Vídeňského křídla. Lze vystoupat na věž, ze které je nádherná vyhlídka. V Zámeckém parku je barokní kašna z 18. století.

Prohlídka:

S průvodcem (Č, A, N) 60 min, nejvíce 45 osob. Věž samostatně.

Vstupné:

běžné vstupné – 60,- Kč

rodinné vstupné – 130,- Kč (dva dospělí + dvě děti do 15 let)

zlevněné vstupné – 30,- Kč (studenti, důchodci, osoby se ZPS)

vyhlídka z věže – 20,- Kč (děti do 15 let pouze v doprovodu s dospělou osobou)

děti do 6 let – zdarma (v doprovodu dospělé osoby)

Návštěvní doba

Měsíce IV,V,IX,X: sobota, neděle v době 10.00 – 17.00 hod.
Měsíce VI,VII,VIII: úterý – neděle v době 10.00 – 18.00 hod.
Státní svátky a ostatní svátky: 10.00 – 18.00 hod. (aktuálně v roce 2011 – 25.4., 5.7., 6.7., 28.9. a 28.10.)

http://www.castles.cz/zamek-tovacov/

Fotogalerie

Nejsou zde žádné fotografie, jestli k tomuto příspěvku nějaké vlastníte, nahrajte je.
Podobné příspěvky
Tovačov-zámek

Město Tovačov se zámkem se nachází uprostřed mezi Prostějovem a Přerovem ve vzdálenosti asi 13 km na obě strany. První zpráva o Tovačově je z r. 1232, kdy se jako svědek uvádí Vok z Tovačova. Hrad v Tovačově se uvádí v zástavní listině krále Jana Lucemburského z r. 1321, ve které zastavil městečko a hrad Tovačov s dalším zbožím Jindřichovi mladšímu z Lipé. V r. 1327 král postoupil Tovačov Bernartovi z Lipnice, který držel hrad Cimburk u Korýčan, zatím co jeho bratr Ctibor hrad Cimburk u Městečka Trnávky. Od r. 1359 držel zástavou Tovačov Ctibor Tovačovský z Cimburka, který vodní hrad, obklopený bažinami a rybníky přestavěl ve vrcholně gotickém slohu. Po jeho smrti v r. 1398 zdědili jeho čtyři synové rozsáhlý majetek. Tovačov zdědil Albrecht a jeho potomci drželi Tovačov až do r. 1502, kdy vymřeli po meči. Členové tohoto rodu zastávali významná postavení v Markrabství moravském (zemský hejtman, hofrychtéř) a zúčastnili se mnoha bitev na straně husitů.

Král Jiří z Poděbrad v r. 1470 propustil tovačovské zboží z manství do dědičného držení a Ctibor Tovačovský z Cimburka ještě do konce 15. stol. hrad přestavěl na pozdně gotický zámek s raně renesančními prvky, opevněný hliněnými valy s nárožními rondely. V r. 1492 byla dokončena tzv. Spanilá věž nad průjezdem do zámku s portálem z maletínského pískovce, vysoká 96 m. Přestavba z této doby představuje nejstarší příklady přejímání italské renesance v architektuře, sochařství a kamenickém řemesle střední Evropy mimo Uhry. Po vymření rodu pánů z Cimburka po meči panství v Tovačově koupil v r. 1503 Vilém z Perštejna a na Helfštýně, nejvyšší hofmistr Království českého. Pernštejnové postavili východní zámecké křídlo, dokončili výstavbu obranného systému zámku, upravili jižní renesanční křídlo, rozšířili zámeckou knihovnu, vnitřní prostory vyzdobili novými malbami a kolem zámku založili park.

Jan z pernštejna prodal v r. 1597 Tovačov Štěpánovi Illésházymu z Illésházu na Pezinoku a Trenčíně, ale již v r. 1600 panství prodal bratrům Vejkartovi a Karlovi ze Salm-Neuburku, kteří si v Tovačov zvolili za své sídlo. Salmové provedly na zámku další stavební úpravy. Zrušili zámecký kostelík sv. Jana Křtitele a postavili osmibokou kapli a mimo jiné také opravili městské a zámecké hradby. Za 30leté války se zámek v Tovačově ubránil švédským vojskům i když město lehlo popelem a bylo zpustošeno i panství. Po Salmech drželi v letech 1715-1763 Petřvaldští a po nich hrabata z Kuenburgu, kteří nechali postavit v r. 1766 nové křídlo a v parku barokní kašnu, která symbolizuje Soutok Bečvy a Moravy, sochu sv. Jana Nepomuckého od olomouckého sochaře Davida Zirna, na valech u zámku sochu knížete sv. Václava, ale v r. 1783 zámek i s věží poškodil požár a zámek byl jen provizorně opraven a chátral. Hrabě František z Kuenburgu v r. 1887 prodal panství průmyslníkovi rytíři Davidovi Gutmannovi a Gutmannové, kteří drželi Tovačov až do r. 1939 zámek důkladně opravili, v r. 1890 přistavěli schodiště ve vídeňském slohu a výstavbou nového renesančního křídla dali zámku dnešní podobu.

Po 2. světové válce zámek spravoval MěstNV Tovačov a využíval jej pro kulturní a správní potřeby města. V prostorách předzámčí byla umístěna lidová škola umění. Na zámku jsou 2 vyhlídkové okruhy, Tovačovské muzeum a také obřadní síň.

Novorenesanční zámek Tovačov

Dnes novorenesanční Zámek Tovačov býval dříve gotickým vodním hradem. První písemná zmínka o hradu je z počátku 14.století, kdy zdejší panství vlastnil král Jan Lucemburský a protože potřeboval peníze zastavil ho Jindřichovi z Lipé. Ovšem ještě před hradem zde stála vodní tvrz postavená zřejmě na počátku 12.století.

Po Jindřichu z Lipé ho získal rod Cimburků. Majetkem tohoto rodu zůstal hrad až do roku 1502 a zapsal se do podoby Tovačovského zámku velmi výrazně. Nejdříve na konci 14.století Ctibor Tovačovský provedl rozsáhlou přestavbu ve stylu vrcholné gotiky a za něho byla postavena také více než 90 metrů vysoká věž, která je dominantou zámku. Za posledních Cimburků bylo započato s přestavbou hradu na renesanční zámek, kterou dokončili už Pernštejnové. Za Salm-Neuburgů pak následovaly barokní úpravy, které ukončila třicetiletá válka a nutnost bránit se proti útoku Švédů.

V 17. a 18. století byl hrad přestavěn na pohodlné šlechtické sídlo. Na konci 19. století mu dali konečnou podobu Gutmannové, za jejichž držení přibylo novorenesanční křídlo. Dnes je zámek v majetku státu.

Zámek má čtyřkřídlou dispozici kolem nepravidelného dvora, který lemují budovy, lišící se od sebe vzhledem i výškou, podle toho ve které době vznikly. Okna s mramorovým ostěním jsou příkladem raně renesanční italské architektury. Východní křídlo postavili v pozdních renesančních formách Pernštejnové. V baroku byla vystavěna ve 2. patře severního traktu osmiboká kaple se segmentovou kupolí.

Interiéry mají jednak renesanční a jednak barokní výpravu. Pozoruhodný je Rytířský sál. Zajímavostí je schodiště ve stylu Vídeňské opery v interiéru Vídeňského křídla. Lze vystoupat na věž, ze které je nádherná vyhlídka. V zámeckém parku je barokní kašna z 18. století.

http://www.castles.cz/zamek-tovacov/

http://zamek.tovacov.cz/

Návštěvní doba

Měsíce IV,V,IX,X: sobota, neděle v době 10.00 – 17.00 hod.
Měsíce VI,VII,VIII: úterý – neděle v době 10.00 – 18.00 hod.
Státní svátky a ostatní svátky: 10.00 – 18.00 hod.

Vstupné:

běžné vstupné – 60,- Kč

rodinné vstupné – 130,- Kč (dva dospělí + dvě děti do 15 let)

zlevněné vstupné – 30,- Kč (studenti, důchodci, osoby se ZPS)

vyhlídka z věže – 20,- Kč (děti do 15 let pouze v doprovodu s dospělou osobou)

děti do 6 let – zdarma (v doprovodu dospělé osoby)

Nadmořská výška:
210 metrů nad mořem
GPS souřadnice:
uložit .gpx soubor (49.430, 17.291)
Poslední aktualizace: 20.6.2011
Vyhledání vlakového spojení na výlet
Datum a čas:
Odkud:
Kam:
fotka uživatele jirkacek
Autor: jirkacek
Kvalita příspěvku:    
Hodnotit kvalitu příspěvku
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat

Tovačov

Vyhledání vlakového spojení
Datum a čas:
Odkud:
Kam:
6,6km od místa

Příspěvky z okolí Zámek Tovačov

Tovačov - Vánoce na zámku
Tovačov - Vánoce na zámku
Tipy na výlet
hodnoceni 10/10
Členové obecně prospěšné společnosti - Tovačovský zámek stojí za pořádáním akce "Vánoce na zámku", která se tradičně, již od roku 2005, koná v areálu tovačovského zámku. Akce je vyhlášená díky krásným tématickým aranžé zámeckých interiérů, bohatému vánočnímu řemeslnému jarmarku a kouzelné předvánoční atmosféře. S přáteli přiměřeného pohybu jsem se v sobotu 11.12. 2010 nechal…
0.1km
více »
Procházka Tovačovem
Procházka Tovačovem
Cestopisy
hodnoceni 10/10
  Tenhle náš výlet nebyl jako obvykle naplánován dlouho dopředu, ale vznikl úplně spontánně. V krásném červnovém sobotním ránu se nám nechtělo trčet doma, na druhé straně se ani kvůli vedru někam trmácet přes půl Moravy, takže jsem nakoukl na mapy.cz a manželce navrhl: „A co třeba Tovačov? Už jsem tam nebyli, ani nepamatuju...“ Jana byla pro. Stačilo jen najít nejbližší spoj v …
0.1km
více »
Prohlídka interiérů romantického zámku Tovačov
Prohlídka interiérů romantického zámku Tovačov
Zámek
Romantický zámek Tovačov jsme navštívili v srdci malebné Hané mezi Prostějovem a Přerovem. Od 14. do 16. století ho vlastnily dva významné rody - Tovačovští, kteří patřili k významným moravským šlechtickým rodům a páni z Pe…
0.1km
více »
Na prohlídce tovačovského zámku
Na prohlídce tovačovského zámku
Zámek
hodnoceni 10/10
  Největší dominantou Tovačova (a zároveň jeho nejcennnější památkou) je zámek s 96 m vysokou věží Formosou, nazývanou též Spanilou. Původně tady stávala vodní tvrz, později gotický hrad, jehož majitelem byl samotný král Jan Lucemburský, ale kvůli finančním potížím jej dal do zástavy šlechtě. Za pánů z Cimburka – jednoho z nejvýznamnějších moravských rodů, byl hrad přestavěn. T…
0.1km
více »
Tovačov – rozhledna Spanilá věž
Tovačov – rozhledna Spanilá věž
Rozhledna
hodnoceni 10/10
Je celkem pochopitelné, že stavba tyčící se nad hanáckou rovinou jako boží prst bude využívána coby rozhledna či jakákoli jiná pozorovatelna. A jméno věže tovačovského zámku – tedy Spanilá – k vystoupání více než …
0.1km
více »
Po hanácké placce a na trase Tovačov – Uhřičice - Kojetín
Po hanácké placce a na trase Tovačov – Uhřičice - Kojetín
Tipy na výlet
hodnoceni 10/10
Tento tip na výlet nás sice zavede do nekonečné hanácké roviny, ale přesto bude jeho program docela pestrý a ani ty hory nakonec nebudou zcela chybět. Prioritu hlavního bodu programu dne sice zaujme půvabný renesanční zámek, ale ten bude doplněn mj. židovskými hřbitovy, lidovými kroji, technickými zajímavostmi, sakrálními památkami, půvabnými náměstími, sochami, vodními plochami, příjemnými lidmi i přírodou (byť jen do rovi…
0.1km
více »
Měšťanský dům U Tří králů - Tovačov
Měšťanský dům U Tří králů - Tovačov
Měšťanský dům
Když navštívíte město Tovačov, jistě se projdete malebným náměstím s historickými památkami, prohlédnete si starobylý zámek, pokocháte se výhledem ze zámecké věže - Spanilá, ale určitě vám i vyhládne jako n…
0.1km
více »
Tovačov-zámek
Tovačov-zámek
Zámek
hodnoceni 9/10
Město Tovačov se zámkem se nachází uprostřed mezi Prostějovem a Přerovem ve vzdálenosti asi 13 km na obě strany. První zpráva o Tovačově je z r. 1232, kdy se jako svědek uvádí Vok z Tovačova. Hrad v Tovačově se uv…
0.1km
více »
Tovačov – Zámecké výstavy
Tovačov – Zámecké výstavy
Muzeum
Pomalu se nám blíží jaro (letos už vlastně přišlo – 2024), takže spolu s ním se nám opět otevřou hrady, zámky a jiná podobná sídla. K nim patří bezesporu i zámek v Tovačově. Vlastně je to paradox, jak se minulý re…
0.1km
více »
Tovačov, Tovačov, tovačovský zámek
Tovačov, Tovačov, tovačovský zámek
Zámek
hodnoceni 10/10
Dle pověsti byl gotický hrad stojícím na tomto místě založen v 2. polovině 11. století jako útočiště lovců. Později se účel změnil na dobře chráněnou vodní tvrz.  První písemná zmínka ale pochází až z roku 1321, kdy král Jan Lucemburský zastavil svůj zdejší majetek Jindřichovi z Lipé.   V držení zámku se v dalších stoletích vystřídali: markrabě moravský, Cimburkové,…
0.1km
více »
Tovačov – socha sv. Jana Nepomuckého v areálu zámku
Tovačov – socha sv. Jana Nepomuckého v areálu zámku
Socha
hodnoceni 10/10
V Tovačově většinou každého návštěvníka zaujme zdejší zámek, jehož 96 metrů vysoká věž, zvaná „Spanilá“, je pozorovatelná v mnohakilometrovém okruhu. Dle pověsti byl gotický hrad stojícím na tomto místě založen v 2. polovině 11. století jako útočiště lovců. Později se účel změnil na dobře chráněnou vodní tvrz.  První písemná zmínka ale pochází až z roku 1321, kdy král Jan…
0.1km
více »
Tovačovské náměstí
Tovačovské náměstí
Náměstí
hodnoceni 9/10
  Návštěvníky přijíždějící od Přerova na Tovačov ztracený uprostřed rovinaté Hané už zdáli upozorní bezmála sto metrů vysoká štíhlá věž, pnoucí se k nebesům nad hradbou lužního lesa. Spanilá věžní kráska je součás…
0.2km
více »
Tovačov
Tovačov
Zámek
hodnoceni 8/10
Zámek Tovačov se nachází ve stejnojmenném městě na Přerovsku v Olomouckém kraji. Dnes má zámek čtyřkřídlou dispozici s různou dobou vzniku jednotlivých částí. Dominantou zámku je více než 90 metrů vysoká věž, která je dílem Ctibora Tovačovského. Z přízemí věže se vstupuje cenným renesančním portálem do nádvoří. Místnosti v přízemí mají valené a Křížové hřebínkové klenby. Pozoruhodný je Rytířský sál. V histo…
0.2km
více »
Historická kašna na náměstí v Tovačově
Historická kašna na náměstí v Tovačově
Kašna
Uprostřed nevelkého čtvercového tovačovského náměstí upoutá historická památka města - raně barokní kašna. Je vyrobena z maletínského pískovce, pochází z roku 1684. Zdobí ji socha svatého Vá…
0.2km
více »
Procházka Tovačovem
Procházka Tovačovem
Zámek
hodnoceni 8/10
Autobusem přijíždíme do Městečka uprostřed rovinaté Hané, z něhož nám už z daleka kyne na přivítanou 90 m vysoká věž zdejšího zámku. Městečko Tovačov má něco přes 2500 obyvatel a leží uprostřed mezi Prostějovem a Přerovem. Protože jsme na výlet vyjížděli až před polednem, jsme už notně hladoví a tak hledáme napřed nějaký vhodný objekt na ukojení této základní lidské potřeby. V…
0.2km
více »
Tovačovský kostel sv.Václava
Tovačovský kostel sv.Václava
Kostel
  Na hlavní městský kostel narazíme jen asi po sto metrech chůze od tovačovského autobusového nádraží. K nám návštěvníkům je otočen zády, neboť jeho honosný barokní vstupní portál je orientován směrem k náměstí. I tak působí poněkud bizarně, poněvadž směřuje ke štítu novodobého stavení a je vidět jen při pohledu zblízka. Jeho 47 metrů vysoká věž je zato nepřehlédnutelná a…
0.2km
více »
Na kole po stopách bitvy u Tovačova 1866
Na kole po stopách bitvy u Tovačova 1866
Pevnost, opevnění
Zavítáme-li do Tovačova, města ležícího nedaleko soutoku Moravy a Bečvy, můžeme obdivovat známý tovačovský zámek nebo si prohlédnout novou naučnou stezku „ Po stopách bitvy u Tovačova …
0.2km
více »
Tovačov
Tovačov
Město
hodnoceni 6/10
Tovačov leží na Jižní Moravě, jižním směrem od města Olomouc. Městečko se rozkládá v oblasti Hornomoravského úvalu v rovině úrodné Hané a na mezi toky řek Morava a Blata. Severním a jižní…
0.3km
více »
Parním vlakem do Tovačova (Kostel svatého Václava a zámecké nádvoří)
Parním vlakem do Tovačova (Kostel svatého Václava a zámecké nádvoří)
Tipy na výlet
Tak nejen v Hulíně ale i v Tovačově mají kostel svatého Václava a na státní svátek 28. 9 pouť neboli hody. Zároveň je zde Setkání Hanáků na které jezdí po (zrušené pro běžnou dopravu ale pro zvláštní vlaky funkční) železniční lokální trati Kojetín - Tovačov parní lokomotivou "Rosničkou" tažený historický vlak. Z Kroměříže do Kojetína jedu vlakem. Tam čekám než z Olomouce přijed…
0.3km
více »
Tovačovské pomníky padlým
Tovačovské pomníky padlým
Pomník
  Tak jako téměř v každém našem městě či vesnici, najdeme i v Tovačově pomníky padlým světových válek. Oběti první z nich jsou uctěny štíhlým černým obeliskem zakončeným nahoře kmennými plameny. Na ploše obelisku …
0.3km
více »
Na procházku městem Tovačov
Na procházku městem Tovačov
Město
Navštívili jsme s manželem malé historické město Tovačov, ležící v Hornomoravském úvalu nedaleko Přerova. Ze severní strany je město ohraničeno rybníky, na jihovýchodě zaujmou Tovačovská jezera.…
0.3km
více »
Tovačov – sv. Jan Nepomucký na Podvalí
Tovačov – sv. Jan Nepomucký na Podvalí
Socha
hodnoceni 8/10
Svatý Jan Nepomucký musel být podle všeho ve dvaapůltisícovém hanáckém městečku Tovačov opravdu ctěn a veleben, protože s jeho skulpturami se zde potkáme téměř „na každém kroku“. Jedno z těchto provedení najdeme t…
0.4km
více »
Tovačov - vodní mlýn
Tovačov - vodní mlýn
Mlýn
  Tovačov je díky zámku s vysokou věží, historickému jádru s prastarým renesančním náměstím, dvěma kostelům, židovskému hřbitovu a množství vodních ploch v nejbližším okolí dost populární turistickou destinací. Ale víte o tom, že se město může pochlubit také cennou technickou památkou – budovou vodního mlýna? Nachází se přitom na samém jeho okraji, na Cimburkově ulici naproti a…
0.4km
více »
Tovačov – židovský hřbitov s obřadní síní
Tovačov – židovský hřbitov s obřadní síní
Hřbitov
hodnoceni 10/10
Současný tovačovský židovský hřbitov, označovaný jako nový, byl založen na počátku II. poloviny 17. století a najdeme ho na jižním okraji obce, v ulici Podvalí. Má plochu více než 3.000 m2…
0.4km
více »
Tovačovská kaple sv.Jáchyma a Anny
Tovačovská kaple sv.Jáchyma a Anny
Kaple
  Kostel sv.Jiří není jedinou sakrální stavbou, kterou můžeme shlédnout na tovačovském hřbitově. Východně od něj je do hřbitovní zdi vetknuta špitální kaple sv.Anny a Jáchyma, jejíž propracované barokní honosné průčelí vykukuje ven na Širokou ulici. Špitál založili Salm-Neubergové již roku 1673, dlouhé věky sloužil svému účelu a jako „odměny“ se mu dostalo za minulého režimu zb…
0.4km
více »
Tovačovský kostel sv.Jiří
Tovačovský kostel sv.Jiří
Kostel
  Tahle zděná sakrální stavba je starší než hlavní tovačovský kostel, ale turisté se k ní zrovna příliš nehrnou, neboť se nachází mimo centrum města. Z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že je to škoda, protože chrám sv.Jiří vzdálený jen asi 0.5 km za návštěvu rozhodně stojí. Barokní jednolodní stavba je obklopena žalovem a vysokou hřbitovní zdí a byla roku 1752 zbudována…
0.5km
více »
S Karkulkou a Krokodýlem do Tovačova na slavnostní výlov rybníka
S Karkulkou a Krokodýlem do Tovačova na slavnostní výlov rybníka
Zajímavost
hodnoceni 10/10
Od roku 2007 Kroměřížská dráha o.s. a Klub přátel kolejových vozidel Brno pořádá pravidelně koncem října jízdy zvláštních vlaků po tovačovské trati na slavnostní výlov Hradeckého rybníka v…
0.6km
více »
Procházka Tovačovem
Procházka Tovačovem
Tipy na výlet
hodnoceni 9/10
Do městečka Tovačov. Až si prohlédneme zámek nebo rybníky, stojí za to si udělat procházku městečkem. Do Tovačova dojedeme autem a ideální je parkovat v blízkosti zámku u penzionu nebo sem…
0.7km
více »
Zámek Tovačov
Zámek Tovačov
Tipy na výlet
hodnoceni 10/10
Do Tovačova, na zámek s jeho pověstnou ,,Spanilou věží".Dostaneme se sem autem nebo busem. Parkoviště i zastávka jsou v těsné blízkosti zámku. Můžeme si prohlédnout prostory zámku, kde…
1.4km
více »
Tovačov – Mohyla padlých
Tovačov – Mohyla padlých
Památník
hodnoceni 10/10
Symbolický tovačovský památník padlých vznikl v roce 1867 a jeho architektem je Jan E. Tomola. Má navždy připomínat ty, kteří v okolí Tovačova padli za prusko - rakouské války v červnu a…
1.9km
více »
TOPlist