ZOO a DinoPark Vyškov
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Vycházka - půldenní • Celodenní výlet • Za kulturou
Kam a jak jedeme?
My většinou cestujeme vlakem nebo autobusem. Tentokrát jedeme z Valašska na Hanou a to konkrétně do Vyškova, kde se nachází jeden z několika expozičních parků naší republiky.
Za čím jedeme?
Chceme se na pár hodin přenést v čase o 5 tisíc let a potulovat se mezi dinosaury. Do DinoParku ve Vyškově se dostaneme dinoexpresem nebo dinobusem z vyškovské ZOO, kde rovněž získáme vstupenky. Z vlakového nádraží do ZOO projdeme ulicemi Nádražní.Hřbitovní a Cukrovarská (300 m). od autobusového ulicemi Brněnská, Hřbitovní a Cukrovarská (300 m) I když nás více láká DinoPark, ZOO je rovněž zajímavá. Nenajdeme zde tygry a jiná exotická zvířata, ale skot, kozy, koně, drobné domácí zvířectvo, volně budeme potkávat pávy, u jezírka se předvádí krásky labutě a další ptactvo, z altánku a dalšího jezírka pozorujeme želvy a obdivujeme lekníny. Velkým lákadlem je tzv. Babiččin dvoreček. Vstoupíme brankou na dvorek usedlosti a volně se pohybujeme mezi zvířátky. my jsme navštívili ZOO v červenci a všude tedy je plno mládať, děti si mohou pohladit černé kozičky a dokonce pochovat v náručí zvířátka, která mnohdy znaji už jen z obrázků.
Naším hlavním zájmem je ale DinoPark. Tak tedy hurá na nástupiště. Vláček nás veze městem směr Hoštice-Heroltice. O trasu se nemusíme starat, protože autem se tam stejně nedostaneme. No to přeháním, dostaneme, ale není zde parkoviště, ani pokladna se vstupenkami, tedy stejně musíme jet vláčkem ze ZOO.Projedeme bránou podobnou jako v Yurském parku, vláček nás vyklopí přímo do lesíku s "živými" dinosaury. Já vím, přeháním, ale jen malinko.:)) Všichni v životní velikosti a někteří se hýbají, žerou a řvou. :) Parkem se tedy nesou zvuky pradávného života.
Nenecháme si ujít 3D kino. Přenesení v čase je ještě reálnější a stáváme se svědky zápasů mezi obry, ptáci nalétávají i nad našimi hlavami a dovídáme se proč a jak museli dinosauři vyhynout.
Než odjedeme vláčkem zpět do ZOO, necháme děti zahrát si na paleontology.Zastřešené paleontologické hřiště se dětem moc líbí, hned vědí, co mají s nářadím pro vykopávky dělat a odhalují kostru dávného tvora. My si zatím vedle hřiště posedíme s kávičkou, pivkem či jiným občerstvením. děti přeci jen mají více energie a nám odpočinek přijde vhod.
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Když už jsme byli u té kávičky, občerstvovat se můžeme v obou zahradách na několika místech , nebo najdeme útulnou restauraci ve městě.My jsme ubytování nepotřebovali, ještě týž den jsme odjeli vlakem na Valašsko, ale můžete to zkusit třeba tady.S ubytováním a dalšími informacemi se můžeme obrátit na informační centrum města.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Vlastně se nám líbilo všechno, jen možná někomu může vadit, že nelze navštívit Dinopark samostatně, že v okolí není parkoviště a pokladna se vstupenkami a vlastně to ježdění vláčkem je povinné. Proto nám trochu zkazilo náladu čekání ve frontách. Do Zoo jsme přijeli včas právě otvírali, ale měli jsme raději hned odjet do Dinoparku a ZOO si nechat až po návratu, protože během dopoledne už na vláček byla tlačenice. V době letních prázdnin se tvoří brzy i velmi dlouhá fronta na vstupenky.
Ostatní informace
Otevírací doba se mění s ročním obdobím, jen ZOO je přístupná celoročně.
Dinopark je přístupný denně jen od dubna do září. V říjnu jen o víkendech a prázdninách.
Ceny vstupenek se také mohou měnit, proto raději sledujte stránky dinoparku.