Loading...
Plzeňská zoo je druhou nejstarší zoologickou zahradou v ČR. Patří mezi nejnavštěvovanější a chová nejvíce zvířat z tuzemských zoo – 7000 jedinců v čele s triem nosorožců indických. Na www.zooplzen.cz jsou spuštěny tři online kamery na největší obyvatele zahrady – žirafy, nosorožce indické s malou Maruškou a Monicu s nejčerstvějším přírůstkem – mládětem hrošíka liberijského.
Rozrůstající videoarchiv je ke spatření na stránce youtube.
Několik expozic plzeňské zoo patří mezi neobvyklé – Česká řeka s kapitálními sumci a štikami, statek 19. století se skanzenem venkova nebo srub ptáků severského lesa. Jedinečná je rovněž Japonská zahrada Šówa-en nebo Svět v podzemí. Ten je vybudován v bývalé německé pevnosti z 2. Světové války a ukazuje obyvatele různých typů přirozených nebo umělých podzemních prostor. Nechybí ani loděnky hlubinné, zvířata starší, než dinosauři. Doplňkem expozice z roku 2014 je muzeum Past na rovníku o slavné cestovatelské dvojici Zikmund-Hanzelka. Od konce roku 2014 slouží dva nové celky – Amazonský prales a Mediteraneum.
Mezi zvířaty plzeňské zoo nechybějí lvi, tygři, šimpanzi, velké želvy nebo několik druhů lemurů. Poutají erbovní plameňáci nebo hbití tučňáci. V zimě chybí pouze tlupa medvědů, navyklá od roku 1999 hibernovat stejně, jako v přírodě. Od roku 2010 jsou v Plzni k vidění pandy červené, gepardi či prasata savanová. Neobvyklý je madagaskarský pavilon nebo Tajemný svět africké noci. V roce 2014 se mláďaty rozrostly například rodiny psa ušatého nebo dingo australského. Austrálii zastupuje 9 druhů klokanů, Asii velbloudi, Evropu zubři s podzimním mládětem Oniou.
Zimní otevírací doba areálu je 9:00 – 17:00 hod a do zoo lze přijít za zimní vstupné.
Docela jiný svět se těší na vaši návštěvu!