Sokolov se rozkládá na severním okraji Slavkovského lesa a na pravém břehu řeky Ohře. Dominantou města a kulturním centrem je Sokolovský zámek. Blízkou turistickou atrakcí je vyhledáváný hrad Loket.
Jestliže jede člověk z obce Nová Ves po silnici směrem na obec Louka a nespěchá, může si všimnout vedle silnice informační tabule, upozorňující na významný krajinný útvar. Toto zajímavé a významné místo se nachází v nadmořské výšce 757 metrů a 1. dubna roku 1989 bylo vyhlášeno chráněným územím jako přírodní památka č. 1142.
Nachází se tady vystouplá skalka, kterou tvoří kámen zvaný hadec (serpentinit). Svoje jméno dostal podle kůže hada, kterou by měl připomínat. Z hlediska geologického se jedná o přeměněnou horninu, která je složená především z druhotných křemičitanů železa a hořčíku. Vzhledem ke svému chlorotickému rázu minerálů má převážně tmavozelenou barvu, která je občas přerušována světlejšími pruhy vláknitého serpentinu. Výhodou pro tento útvar i pro budoucí jeho návštěvníky je fakt, že hornina je velmi chudá na živiny, proto těžko a pomalu zvětrává. Vysoký obsah hořčíku se z horniny dostává do okolní půdy a spoluvytváří specifický substrát, který výrazně ovlivňuje místní vegetaci.
Jméno dostala skalka po českém botaniku Karlu Dominovi, který studoval květenu Slavkovského lesa. Obdobné místo se nachází nedaleko a jmenuje se tři křížky (https://www.turistika.cz/mista/tri-krizky).
Při trošce štěstí a s přiměřenými botanickými znalostmi tady může člověk najít vřesovec pleťový (Erica herbacea), prhu horskou (Arnica montana), zimostrázek nízký (Polygaloides chamaebuxus), sleziník hadcový (Asplenium cuneifolium), sleziník nepravý (Asplenium adulterinum), vratičku měsíční (Botrychium lunaria) rožec kuřičkolistý (Cerastium alsinifolium), nebo kriticky ohrožený svízel sudetský (Galium sudeticum). *
V okolí jsem navštívil například tato zajímavá místa: