Hranická stará radnice
Její budova s nepřehlédnutelnou vysokou hranolovou věží stojí na jihozápadním rohu Masarykova náměstí naproti kostelu. Původně sloužila konšelům (s jednou delší přestávkou) až do roku 1998. Tehdy se stavení přejmenovalo na starou radnici, neboť městský úřad se z ní přestěhoval do hranického zámku. Pozdně gotické jádro budovy vzniklo už ve dvacátých letech 16.století pravděpodobně za vlády Pernštejnů a od té doby patří k nejcennějším městským památkám. Nic na tom nemění ani fakt, že její čelní historizující fasáda pochází až z roku 1869. V interiérech se totiž dosud nachází unikátní Gotický sál s hvězdicovou klenbou a předsálím a také už mladší, zato ale reprezentační Velký sál. Součástí radnice dokončené podle zachovalého renesančního portálu s letopočtem roku 1544, je i vedlejší dům stojící v Radniční ulici.
Dnes je stará radnice využívána jako Městské muzeum a knihovna, Infocentrum a sídlí zde i Základní umělecká škola. Vnitřní prostory obou spojených budov stojících na půdorysu písmena „L“ jsou kromě expozic muzea využívány také ke konání výstav, koncertů a přednášek. Ve třetím patře budovy se nachází zajímavá expozice truhel z různých časových období a různých materiálů, nechybí ani ty malované či bohatě vyřezávané.
Velkým lákadlem se stala i věž radnice, která byla roku 2009 díky obětavým študákům místního gymnázia zpřístupněna veřejnosti. Výška věže je 38 m, vede na ni 122 schodů a je přístupna pouze s průvodcem. Než vyšplháte na vyhlídkový ochoz, můžete si ve věži prohlédnout akvarely malíře Jana Pinkavy, Jsou to vlastně staré pohledy na město Hranice z ochozu věže. Věž měla byt pro strážného a dodnes na ní nechybí hodiny a její zastřešení je zakončeno lucernou.