Klínová hora
Turistické cíle • Příroda • Hora
Klínová hora je vlastně jen jižním předvrcholem Spáleného vrchu. Její vrchol je porostlý řídkým lesem, spíše ale sušinami z mrtvých stromů poškozených exhalacemi. Zajímavou jí ovšem činí její svahy, zejména pak svah východní až jihovýchodní. Podloží hory tvoří biotické ortoruly a metagranity. Zmíněné svahy pak na povrchu tvoří pokryvné útvary s balvanitým až blokovým sedimentem či postvariskými magmatity. Což asi přeloženo znamená, že jsou to nějaké šutry.
Východní a jihovýchodní svahy Klínové hory tvoří obrovské sutě, srovnatelné snad jen s těmi na Břidličné hoře. (míněno v Jeseníkách) Zde je suť navíc rozeseta v lesním pásmu, ne jako na Břidličné, kde již zasahuje nad hranici lesa. Dá se předpokládat, že část sutí zřejmě odkryla i velká průtrž z r. 1921, ale myslím, že jen omezeně. Ostatně i další svahy na Klínové hoře jsou dosti kamenité, poměrně zajimavé kamenné pole je na západním svahu u křižovatky lesních cest od údolí Poniklého potoka, kde cesta odbočuje pod Vozku k chatě Formanka a rovný úsek pokračuje k vrcholu Klínové hory a chatě Vilibaldka pod Spáleným vrchem.
Odhadoval jsem rozsah sutí na Břidličné a Klínové hoře podle letecké mapy na internetu, no ta na Břidličné vypadá o fous větší...