Kuželov - kostel Nejsvětější Trojice
Největší dominantou centra horňácké dědiny Kuželov není slavný větrný mlýn (ten stojí zhruba o ¾ kilometru dál za obcí), ale kostel Nejsvětější Trojice. Na rozdíl od sousední Hrubé Vrbky, kde mají chrám luteránský, byl tento kuželovský zbudován v rámci pokatoličtění obyvatelstva. O výstavbu původního objektu se roku 1718 zasloužil kníže Antonín Florián z Liechtensteina. Vypadal sice jen jako větší kaple, ale zdobil jej nádherný oltář. Ve třetí čtvrtině téhož století byl díky jezuitům chrám ve stylu vrcholného baroka podstatně rozšířen a byla k němu přistavěna i věž. (Bohužel – dvojí přestavba v minulém století jeho původní barokní podobu natolik změnila, že dnes už tak oslnivá není.)
Ta původní byla spolu s věží dokončena roku 1770 a v půlce 19.století interiér chrámové lodi zkrášlila nová křížová cesta. Roku 1853 byl do věže zavěšen Cyrilometodějský zvon, staré obrazy byly nahrazeny novými a totéž se stalo i s hlavním oltářem. Zdobí jej obraz Nejsvětější Trojice a také obraz Korunování Panny Marie, jehož autorem se stal Josef Hromádka z Litenčic. Šikovné ruce (samozřejmě spolu s talentem) tohoto umělce se pak přičinily i podobu bočního oltáře s obrazem Nanebevzetí Panny Marie a kazatelny. Kamenná socha Panny Marie Lurdské na druhý boční oltář přibyla v roce 1882. Na přelomu století byly do chrámu pořízeny varhany, které postavil Josef Hanke z Uherského Hradiště, dále došlo k výměně křížové cesty a oken za mozaikové.
Roku 1935 pak byla původní loď s bočními kaplemi nahrazena lodí v konstruktivistickém stylu a v šedesátých letech byla přestavěna i původní sakristie. Nové zvony byly pořízeny roku 1969 a 1971.