Šternberk - ulice Československé armády
Navazuje na ulici Olomouckou a historickým jádrem města se táhne severním směrem ke břehům Sitky v délce asi 250 metrů. Je jednou z nejvýznamnějších a nejvýstavnějších šternberských ulic. Ve středověku byla na obou koncích opatřena bránami. Dolní, nižší, byla zbourána roku 1845 a Horní, větší brána s věží a ochozem, padla k zemi o 24 let později. Až do konce sedmnáctého století se v ulici pořádaly výroční jarmarky.
Ulice ČSA začíná u budovy České spořitelny a je až do konce lemována krásnými měšťanskými domy s opravenými fasádami, z nichž je celkem 11 památkově chráněno.
Nejpamátnějším objektem je hned na jejím začátku bývalý Městský dům (též Městský hotel Stadthof), který v průběhu své existence „přežil“ několik přestaveb a byl změněn nejprve z budovy gotické na renesanční, později barokní... a jeho poslední proměnu dovršil klasicismus.
Před bitvou u Slavkova se v jeho tehdejším zájezdním hostinci u snídaně na „kus řeči“ sešli dva významní představitelé protinapoleonské koalice – rakouský císař František I. a ruský car Alexandr.
Ve třicátých letech 20.století dům využívalo Městské muzeum. Po druhé světové válce tu byl kromě něj ještě archív a kanceláře. V roce 1953 byly interiéry upraveny na Dům osvěty a v přízemí byla až do roku 1989 umístěna Městská knihovna. Ještě předtím – v sedmdesátých letech – došlo k nevratnému poškození objektu, kdy byla kvůli výstavbě sousedního obchodního domu jeho část odbourána.
V roce 2010 prošla budova celkovou rekonstrukcí a byly do ní umístěny sbírky chronometrů a jiných předmětů Muzea hodin se stálou výstavou, jenž nese jméno Expozice času.
(Já tohle muzeum dvakrát navštívit ještě za minulého režimu – Šternberku se totiž přezdívalo „Město hodin“ a tehdy bylo možno sbírky spatřit v interiérech pohradí místního hradu.)
Muzeum je otevřeno celoročně a návštěvnící se v něm mohou seznámit s nejstaršími metodami měření času a shlédnout vývoj od těch úplně nejstarších hodin a orlojíků až po digitální současnost.
Na pěkné bělostné zrekonstruované budově se dodnes zachovalo několik původních detailů (např.dřevěný klasicistní portál či řezbou zdobená vrata) a z hlediska architektury, historie i umění patří k nejcennějším městským budovám.