Výhledy z rozhledny Královec
Jediná rozhledna v blízkosti Valašských Klobouk se nachází na královeckém hřebeni Bílých Karpat poblíž stejnojmenného rekreačního střediska a přímo z „Klobúk“ je to k ní po červené tur.značce 2.5 km.
Nahoru se ale dá vyjet i osobním automobilem: při jízdě z Valašských Klobouk po hlavní silnici na Brumov-Bylnice stačí po 1 km nepřehlédnout odbočku na silničku mířící vlevo do hor, která po necelých čtyřech kilometrech dosti prudkého stoupání vyšplhá až na parkoviště před již zmíněným areálem na Královci. (K dispozici je zde návštěvníkům i restaurace.)
Odtud musíme už pěšmo asi půl kilometru po lesní cestě jihozápadním směrem a staneme u rozhledny, která se se svými 22 metry vypíná na vrcholu bělokarpatského kopčiska dosahujícího nadmořské výše 655 m.
Sedmipodlažní celodřevěná rozhledna byla zrobena z modřínu. Její stavbu zrealizovali roku 2006 podle návrhu ing. Antonína Závady z Valmezu tesaři od firmy Pukýš ze Střelné. Poněvadž měli tito pracovnící zkušenosti už ze stavby podobného objektu (Čubova rozhledna nad Francovou Lhotou), trvaly veškeré práce jen čtyři měsíce a v říjnu byla slavnostně předána veřejnosti. Stavba přišla na necelé 2 miliony korun, přičemž 75% pokryly dotace z EU.
Nahoru na rozhlednu vede 85 schodů (počítáno i s šesti vyhlídkovými plošinami) a z té zastřešené nejvyšší (19m) se za příznivého počasí otvírá čarokrásný kruhový výhled. Směrem na východ naše zraky spatří pohraniční krajinu Bílých Karpat nad Závrším, dotknou se temene mohutného masívu Holého vrchu, vrcholů Cigána a Kaňůru, ale nejvíce je nejspíš zaujme ten modravý trojvrchol až na obzoru – slovenská hora Chmelová ostře se vypínající nad Vršateckými bradly.
Nejkrásnějším výhledem z rozhledny se pak můžeme kochat směrem západním, kde se nám otvírá úžasné půlkruhové panoráma a my máme pocit, jako bychom vše sledovali z letadla!
Hluboko pod námi v dolině vidíme město Valašské Klobouky a vesnice Poteč a Valašské Příkazy, nad tím vším pak podhůři Vizovických vrchů - s dalšímu dědinkami, např.Lačnov - ale hlavně jejich dlouhatánský hlavní hřeben, končící až u Lidečka. Úplně napravo už se částečně vypínají hřbety Javorníků, v tomto případě Pulčínsko.
(Rohledna má celkem tři pojmenování: kromě Královce se jí říká i Na Finiši anebo U Cyrila Bureše, to podle místního skladatele a hudebníka.)