Loading...
V Pošumaví vzniká pilotní projekt "Filmové fotobody" k tématu filmové turistiky v této oblíbené turistické oblasti. Fotobody umožní návštěvníkům vyfotografovat se s dobovými kulisami z filmu nebo filmovou postavou tak, že fotka bude vypadat jako by se účastnili natáčení.
V rámci první etapy byly umístěny v areálu vodního hradu Švihov dva fotopanely, které díky hře s optickými klamy umožní návštěvníkům, vyfotografovat se s filmovými postavami z původní pohádky o Popelce z roku 1973 s Libuškou Šafránkovou.
Turistická oblast Pošumaví počítá postupně v dalších letech a etapách s rozšířením fotobodů - dle zájmu partnerských obcí a turistických cílů. Projekt tak může pokračovat i na další filmová místa v Pošumaví a vytvořit tak smysluplné lákadlo pro turisty, kteří si mohou založit fotoalbum svých filmových zážitků, fota dále sdílet na sociálních sítích s označením místa a lákat tímto další návštěvníky. Žádné takto technicky propracované podobné zařízení se zatím na území Pošumaví nenachází.
Tento projekt je v souladu se strategií rozvoje TO Pošumaví a s aktuálním akčním plánem a vzniká ve spolupráci s partnerem TO Pošumaví - státním hradem Švihov a městem Švihov.
Technický popis: Fotobod je objekt/panel s kovovým rámem vyplněný průhledným plexi, na kterém je vyznačen obrys pozadí a do toho zakomponovaná fotografie z filmu. Součástí panelu je přední plošina, která se postupně svažuje a umožní tak lidem různé výšky postavit se tak, aby následné foto vypadalo reálně. Fotorám má šířku cca 110 - 120 cm (dle umístění a podle konkrétního snímku z filmu, který se podaří získat), celkovou výšku cca 220 cm, hmotnost celé konstrukce včetně zátěže je cca 540 kg. Plexi musí být velmi kvalitní a s odolným povrchem tak, aby se zamezilo poškrábání a poničení, které u volně stojícího panelu hrozí.
Konstrukce bude rozebíratelná, umístěna volně na povrchu, bez potřeby betonování apod., zatížena betonovými dílci, skrytými pod pochozím roštem. Panel je prakticky bezúdržbový s dlouhodobou životností.
Zhotovitelem návrhu fotobodu a plexi části je grafické studio Kolář Kutálek a kovovou část zpracovala místní strojírenská firma ZIHOS