Nad Brutusem
Turistické cíle • Příroda • Skalní útvar
Oproti větším skalám blíže k samotnému vrcholu Bleskovce zřejmě skalní útvar nemá vlastní pojmenování, ale pokud turista kráčí po lesní silničce od pramenů Javorné k Rejvízu, stojí skupina skal k malé zastávce. Hlavní skála je asi 2–3 m nad přístupovým terénem, nejvyšší stěna dosahuje nějakých 6 m. Skalisko je rozdělené na zhruba 2 různě velké bloky. Vlastně jde o takový běžný skalní sroubek, kterých je v Jeseníkách plno. V okolí Rejvízu se ale povětšinou chodí za jinými cíli, takže takový šutr je zpestřením programu. Skalní výchoz je tvořen fylitem, tedy metamorfovanou horninou. Přístup ke skalisku je nejsnažší od zmíněné silničky (žlutá TZ), v podstatě jde o rovný hřebínek, skála je cca 150 od cesty pohodlnou pěšinou.
Ve východním svahu pod skálou se dá objevit vstup do zaniklé štoly Brutus s pozůstatky těžební činnosti. Předmětem hornické činnosti byl výskyt magnetitového zrudnění. Ložisko sloužilo hlavně pro zpracování železné rudy. Ta se dále zpracovávala v údolí říčky Javorné, kde stávalo několik hamrů. Magnetitové rudy doprovází chlorit, biotit a epidot, časté jsou i křemenné čočky a žilky.
V literatuře se takové jevy označují jako žíly alpského typu. Geologicky patří lokalita do oblasti Českého masivu, krystalinika a prevariského paleozoika v moravsko-slezské obalsti, silezikum.