Studená Loučka – Hrobka rodiny Haberland (Kalvárie)
O skutečnosti, že tvůrci hrobky našli svou inspiraci v nedalekém Maletíně, není třeba vůbec pochybovat, respektive majitelé hrobky chtěli mít stejně honosné místo posledního odpočinku, jako maletínská rodina Wanke.
Hřbitovní pomník tvoří návrší z hrubě opracovaných, spíše neopracovaných kamenů, které tvoří pomyslný vrchol Golgoty. Na něm stojí centrální kříž, který u paty objímá sv. Máří Magdalena, po stranách stojí postavy Panny Mare a sv. Jana (ten bývá někdy považován za Ježíšova bratra). Kříž je opracovaná do podoby hrubě opracovaného kmene. Kristus visí na natažených pažích z příčného břevna, hlava s trnovou korunou je skloněná doleva. Bederní rouška vlaje dolů ke kmeni. Nad hlavou je umístěna tabulka INRI. Sv. Máří Marie je prostovlasá, vzhlíží vzhůru k ukřižovanému. Panna Marie na levé straně má ruce sepjaté na hrudi vzhlíží vypjatě na Krista, sv. Jan má ruce sepjaty volně podle těla, Hlavu mírně stočenou ke kříži.
Na čelní straně skalního podloží jsou umístěné mramorové nápisové desky. Ve formě svitku s ozdobami per nápis Familie Haberland. Jednoduchá deska oznamuje hrob Ignaze Haberlanda. Na zadní straně podstavce další hůře čitelné desky a pozůstatek reliéfu světice, snad P. Marie. Na menším nápisu se dá objevit jméno Alojz(?) Zajíc, snad jeden ze autorů pomníku, další deska s letopočtem 1900.
Hrobové místo před Kalvárií je obehnáno železným plůtkem, samotný hrob tvoří hrobka s náhrobní deskou, která je v odjímatelné části opatřena ocelovými oky.
Převažujícím materiálem Kalvárie je pískovec ze zaniklých lomů v okolí Bukové (JZ od Studené Loučky), které byl v majetku podnikatelské rodiny.