Uherské Hradiště - budova Městského úřadu
Starou uherskohradišťskou radnici najdeme pod „šikmou“ věží v Prostřední ulici, kdežto tahle nová stojí v rohu Masarykova náměstí poblíž kostela sv.Františka Xaverského, Reduty a areálu bývalé jezuitské koleje. Vystavěna byla podle návrhů brněnských architektů Karla Welzla a Vojtěcha Dvořáka na proluce vzniklé demolicí dvou měšťanských domů v roce 1893. Původně byla městskou spořitelnou. Honosné novorenesanční vstupní průčelí obklopují skulptury Atlantů od sochaře Antonína Poppa z Prahy. Dalším jeho dílem na fasádě spořitelny byly alegorické figury pracovitosti, síly, spravedlnosti a spořivosti. Byly umístěny v druhém patře před pilastry, ale později došlo k jejich odstranění.
Po dostavbě budovu nejprve zalila vlna obdivu, později převládly kritické hlasy poukazující na nevhodnost nového stavení, sem se naprosto nehodícího a narušujícího impozantnost komplexu kostela s jezuitským klášterem a školou.
Časem si na nový objekt občané a dokonce i kritici zvykli a dnes už víme, že se jedná o cenné historizující stavení, pyšnícími se i pěknými interiéry… a že na Masarykův rynek rozhodně patří!
V zasedací síni „nové radnice“ umístěné v prvním poschodí jsou k vidění nástěnné malby s motivy založení Uherského Hradiště Přemyslem Otakarem II. a potvzení městských provilegií králem Jiříkem z Poděbrad, které namaloval Joža Úprka.
Výstavný dvoupatrový objekt s nárožní věžní nádstavbou je umístěn do jižního rohu náměstí. Sochy Atlantů se nacházejí nad vstupním prostorem v přízemí, nad nimi v prvním patře do rynku trčí balkon s balustrádou. Novobarokní čelní fasáda stavení je bohatě členěna rizality, pilastry, římsami a prolamovanými sokly. Boční fasáda je poněkud jednodušší, ale motivy z té hlavní víceméně opakuje. Zadní část nové radnice prošla v devadesátých letech minulého století výraznější přestavbou.