Loading...
Z hlediska výškového členění nejde o nijak významnou kótu. Z pohledu místopisného jde ovšem přeci jen o významnější lokalitu. Všeobecně se v mapách udává výraz Na Vrše, ovšem pro místní, tedy bludovany jde o Učitelův vrch. Proč učitelův je asi nasnadě, protože kopec se pozvolna zvedá právě za bludovskou školou. A můžeme za tu školu považovat jak novou měšťanku (škola Karla staršího ze Žerotína), klidně i o starou školu, dnes budovu radnice.
Kopec vlastně tvoří první výškové rozhraní mezi údolím Vlčího dolu na západě, dnes známou díky koupališti, na východě pak horní konec samotného Bludova. Na západní straně kopec poměrně strmě padá do údolí Vítonína, tedy toho Vlčího dolu a velká část tohoto svahu je zalesněná. Východní úbočí je přeci jen mírnější a z části se na něm na odlesněné části hospodaří. Část obrácená více k jihu bývala pokrytá několika mezemi. Ty byly osázeny ovocnými stromy, převážně třešněmi. Ty už bohužel v poslední době spíše zanikají a meze zarůstají křovinami. Pomyslným centrem nebo spíš původním historickým koncem horního konce Bludova bývalo rozcestí u svatého obrázku, dnes rozcestí U Lip. Odtud vede menším sedélkem modrá TZ po severním svahu kopce směrem k chatové kolonii u koupaliště.
Díky částečnému odlesnění se dají kolem vrcholu objevit vyhlídková místa, poměrně velký výhled je směrem na západ k Zábřežské vysočině, což nakonec dokládá i místo, kde si místní rozdělávají táborové ohně. Z jižního svahu pak objevíme výhled hlavně na celý Bludov. Tyto vyhlídky si nakonec oblíbil i místní rodák, malíř a ilustrátor Adolf Kašpar, který pohled na svou rodnou obec několikrát zvěčnil.