Lázně Jeseník – Diamantový pramen, Diamanten Quelle
Podle dostupných údajů patří pramen k těm z nejstarších (upravených) v oblasti lázní na Gräfenberku, tedy pod Studničním vrchem. V dřívějších dobách kolem něj vedla stezka k Čeňkovu (tedy Vincencovu) prameni. V současné době jsou cesty a pěšiny trošku jinak. Pokud se tedy výletník rozhodně tento pramen navštívit, musí si vybrat trasu speciální části naučné stezky Živé vody. Jde přímo o trasu s pojmenováním Diamantová stezka na kterou může narazit například poblíž velkého Priessnitzova pramene (od žluté TZ), případně od červené značka k Ripperovu kamenu poblíž zmíněného Čeňkova pramene. Místy je stezka poměrně obtížně průchozí, díky hustému porostu, ale na druhou stranu musíme ocenit značkařskou práci, trasa je značena sytě zeleným D na bílém podkladu a někdy jsou značky vskutku na dohled od sebe. Další variantou je neznačená (a neznatelná) pěšina od pramene Kamenice.
Pramen byl upraven již v roce 1843, ale jeho původní podoba není známá. V roce 1910 byl pramen upraven lázeňskou komisí, což dokládala kamenná deska se zmíněným letopočtem. (Diamanten Quelle Renoviert 1910 Kurortkomission). Na dlouhá léta byl pramen zapomenut, díky různým polomům a jiným pohromám. Znovuobjeven byl v roce 1984 jako hromada kamení, v dalším roce byl pramen upraven pracovníky Čs., státních lesů, další úpravu provedl v roce 199 Ondřej Truneček.
V roce 2006 ale neznámý dobrák desku odcizil. Pramen se dočkal opravy a další desky v roce 2016. V sousedství pramene je rovněž k vidění (i použití) replika Priessnitzovy sprcha a aby toho nebylo málo, okolí pramene stráží i zdobí dřevěná socha Rusalky od Vlasty Koběrské.