Lázně Jeseník – Drahuščin pramen, Müller Quelle (Müllerův pramen), Victor Kreuz (Viktorův kříž)
Ačkoliv jde o tři objekty, dají se zahrnout do jednoho místa, protože jsou od sebe vzdálené „na dohled“. Navíc v jednom případě jde zřejmě o zdvojení jednoho původního objektu (pramene). Tím zdvojeným objektem je hned ten první, Drahuščin pramen. Ten byl vybudován zřejmě v roce 1961 jako náhrada za straší pramen, který se dnes najde o nějakých 20 metrů nad ním.
Oba prameny leží ve svahu nad lesní cestou od lázní Jeseník směrem k Pomezí (červená cyklotrasa). Odbočka k nim je vyznačena tabulkou dle metodiky KČT a přístup vyznačen významovou značkou (pramene). Jde o druhou odbočku za rozcestím U Mnicha (za Josefovým pramenem).
V případě Drahuščina pramene se sice dá objevit letopočet 1853, který ale není nijak doložen. Známý je rok 1961, kdy byl pramen upraven Československými státními lázněmi Jeseník. Pomníček u pramene dostal podobu z opracovaných žulových kvádrů, spojených betonem. Původně se na stranách pomníku tyčily dva další hranoly, které byl odstraněny v 90. letech minulého století. Pramen celkem vydatně teče. To je zřejmě zásluhou o něco výše položeného Müllerova pramene. U pramene totiž objevíme jímku, která svádí vodu i do nižšího pramene Drahuščina. Pramen, resp. pomníček u něj vznikl v roce 1934. Pojmenování nese po rodině Müllerů, kteří tehdy vlastnili některé lázeňské domy. Pomníček byl postaven z nasucho naskládaných kamenů. I to byl možný důvod jeho rozpadu a vlastně omylem postaveného pramene Drahuščina, který by tak byl jaksi navíc. Výrazná obnova proběhla sice v roce 1984 zásluhou tehdy Brigády socialistické práce z Rudných dolů, obnovený pramen byl ale poničen, při další obnově v roce 1988 byla na prameni nesprávně umístěna deska s názvem Josefův pramen 1988. Poslední zásah do pomníku proběhl v roce 2005, kdy byla na mohylce umístěna deska Müller Quelle, 1934, 1988, 2005. Za mohylkou je zmíněná jímka, která napájí oba prameny.
Do třetice vlastně nějakých 10 m nad Müllerovým pramenem prochází víceméně vrstevnicová lesní cesta, spíše pěšina. Ta je vlastně přímou spojnicí od Enhuberova náhrobku k Polskému prameni. Na jednom ze stromů vsí malý křížek s Kristem. Původně větší kříž visel na jedli, která byla pokácena po druhé světové válce. Kříž tu nechal umístit poslanec Victor Maria Müller v roce 1853 (možná odtud pochází datum o předchůdci Drahuščina pramene). Pod křížem na stromě ještě visel Ježíšův obraz a před stromem bylo snad i klekátko a pár laviček. Dnešní skromnější křížek visí na stromě (buku) od roku 2007.