Velikonoční výstup na Kralický Sněžník
Velikonoce trávíme většinou aktivně a tak se vydáváme na Dolní Moravu. Máme v úmyslu projít okruh - kolem stezky v oblacích na Kralický Sněžník a po polské hranici směr rozhledna Klepáč.
Po vydatné snídani se ubíráme přes louku k vrchní části bobové dráhy a vzhůru sjezdovkou k vrcholu lanovky a dále ke stezce v oblacích – převýšení 400 metrů – musí následovat malá zastávka v chatě Slaměnka, ale je zavřená… Stezka v oblacích nás moc nebere a tak pokračujeme dále po modré k rozdělovníku Pod Babuší. U něho k našemu překvapení nacházíme několik nocležníků při ranní očistě.
Dále už pěšina pokračuje v lese kolem bublajícího potůčku. Jak postupujeme vzhůru lesem, tak začíná přibývat sněhu. Konečně se dostáváme na vrchol Podbělka, dále cesta pokračuje po hřebeni a sněhu přibývá, místy se turistická značka na stromech nachází ve výši kolen. Míjíme vrcholy Sušina a Černá Kupa a sestupujeme do Stříbrnického sedla. Zatím jsme potkali jen pár turistů, ale tady u sedla počet lidí narůstá. U slona je už přeplněno, tak dáme tradiční fotku a kolem pramenu Moravy stoupáme k cíli naší cesty – Kralickému Sněžníku.
Málokdo možná ví, že Kralický Sněžník se nachází v trojmezí – Čechy – Morava – Kladsko (střecha Evropy). Z vrcholu se kocháme parádním kruhovým výhledem, malá svačinka v závětří a sestupujeme po červené kolem Malého Sněžníku k rozcestníku Nad zbojnickou chatou a dále po žluté k odpočívadlu Pod Klepáčem. Odtud nám už zbývají jenom dva kilometry do Dolní Moravy.
Dnešní náročná 26 kilometrová túra splnila naše očekávání – pravda je, že jsme už tolik sněhu neočekávali. Kralický Sněžník má svoje kouzlo a proto ho můžu všem doporučit a prý se má na něm v budoucnu stavět rozhledna…